Úvod Blog Nalaďte si srpnové drama v NejTV: Venkovský učitel s Pavlem Liškou

Nalaďte si srpnové drama v NejTV: Venkovský učitel s Pavlem Liškou

17.08.2021

V srpnu vás v NejTV čeká populární filmový hit z česko-francouzsko-německé koprodukce: snímek Venkovský učitel s Pavlem Liškou v hlavní roli. Naladíte jej v úterý 24. srpna ve 20 hodin na kanále FilmBox. Jaký příběh tento sympatický snímek vypráví?

V dramatickém 2hodinovém filmu rozehrává Pavel Liška v roli mladého učitele příběh o lásce. Jaké herecké hvězdy, zajímavé chvíle a momenty k zamyšlení film přináší?

Na útěku před problémy, před kterými nelze utéct

Mladý pražský učitel (Pavel Liška) se z Prahy stěhuje za klidem venkova. Utíká od městského ruchu i od svých problémů ve vztazích a chce konečně lépe pochopit sám sebe. Za nové místo svého působení si zvolí malou vesnickou školu. Postupem času se učitel začíná sbližovat nejen se svými žáky, ale – ne právě k jeho velké radosti – i s matkou jednoho z nich.

Režisér Bohdan Sláma v příběhu vykresluje osamocený život přistěhovalce na malé vesnici: nadšeného učitele, který je vzdělaným intelektuálem, ale do venkovského prostředí nezapadá nejen kvůli své introvertní povaze.

Ulita jako symbol

V hlavní roli učitele přírodopisu potkáte Pavla Lišku, který ve snímku ukazuje svou vážnou tvář, ačkoliv jej diváci znají spíše jako komika. Ve filmu mu sekunduje Zuzana Bydžovská, která za roli učitelovy ctitelky získala Českého lva. Uvidíte i další české herecké hvězdy, jako jsou Marek Daniel, Tereza Ramba či Miroslav Krobot.

Venkovský učitel je film, který neparoduje ani nesoudí, jen vypráví příběhy komplikovaných lidských vztahů. Režisér Sláma použil ve filmu šnečí ulitu jako symbol učitelovy samoty i jedinečnosti každého živého tvora. Venkovský učitel působí opravdově, lidsky a realisticky. Precizně natočený snímek plný emocí rozhodně stojí za vidění.

V srpnu si s NejTV vychutnáte filmový hit, který se svou neotřele zpracovanou tematikou lidských vztahů, skvělým hereckým obsazením i povedeným zpracováním řadí mezi nejzajímavější filmy novodobé české kinematografie. Silný snímek o nikdy nekončícím hledání lásky, samotě uprostřed českého venkova i o citlivé duši pražského vzdělance si pusťte 24. srpna od 20 hodin na kanále FilmBox.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl