Úvod Blog Vysokorychlostní pevné připojení? S Nej.cz nyní prakticky kdekoliv

Vysokorychlostní pevné připojení? S Nej.cz nyní prakticky kdekoliv

10.08.2020

Nej.cz díky spolupráci se společností Cetin nově nabízí pevné připojení dostupné po celém Česku. Jak funguje technologie xDSL a jaké jsou její výhody?

Od roku 2019 můžete v rámci Nej.cz sítě nově získat rychlý pevný internet, který vyniká vysokou stabilitou. To vše díky spolupráci se společností Cetin, která mobilním operátorům a internetovým poskytovatelům umožňuje využívat infrastrukturu vycházející z původní kabeláže pevných linek. Jde tak o bezkonkurenčně největší internetovou síť v celé zemi.

Jak funguje xDSL

Předchůdcem xDSL je známá – nyní už historická – technologie ADSL. Pro přístup k internetu se využívá telefonní kabeláž, tzv. kroucená dvojlinka. Tyto kabely dříve sloužily pro pevnou linku, a proto pokrývají v podstatě celé území Česka.

Hustou síť kabelů Cetin nabízí dalším poskytovatelům. I proto s ním Nej.cz spojilo síly a díky této spolupráci můžete nyní nabídku Nej.cz využít téměř kdekoliv. Pokud se přestěhujete, vezmete si své oblíbené Nej.cz služby (internet, IPTV a další) jednoduše s sebou.

Výhody xDSL

Důležitou přidanou hodnotou xDSL je stabilita připojení i v nepříznivých podmínkách, jako jsou zimní vánice, silný vítr nebo bouřka. Wi-Fi připojení v těchto situacích často výrazně kolísá a nezřídka dochází i k jeho úplným výpadkům. Narozdíl od Wi-Fi zaručuje xDSL stálou kvalitu přenosu dat a hodí se i pro vícečlenné domácnosti. Nedochází u něj totiž ke sdílení jednoho připojení s cizími uživateli. Platí, že jedno připojení = jedna domácnost.

Jeho další velkou výhodou je vyšší bezpečnost oproti bezdrátovému přenosu. Zprávy o prolomení Wi-Fi šifrování jsou na denním pořádku a některé méně účinné typy zabezpečení prolomí i laik (stačí využít jednoduchou aplikaci). Ne tak ale u xDSL: u něj se žádná data nepřenáší vzduchem a bezpečnost připojení tak záleží jen na vašem chování na internetu.

Vylepšení od Cetinu: Vyšší rychlost, a ještě lepší stabilita

Cetin investuje nemalé finanční prostředky do neustálého vývoje a zlepšování technologie xDSL. Díky implementovaným postupům a technikám se mu daří snižovat rušení v kabelech a efektivněji potlačovat šum, což vede k vyšší kvalitě přenosu.

Firma Cetin stále pokračuje v modernizaci kroucené dvojlinky tak, aby se z ní stala vysoce konkurenceschopná technologie ve srovnání s modernějšími typy internetového připojení. Nepřekonatelnou výhodou oproti jiným typům připojení je dostupnost takřka v každé domácnosti.

Od ledna 2020 byla technologie navíc doplněna o tzv. bonding, využívající několika fyzických vedení v rámci jednoho virtuálního připojení. Touto metodou se dosahuje ještě vyšší rychlosti, která v některých lokalitách šplhá až k 1 Gbp/s. S takovým připojením už si užijete opravdu spoustu zábavy, od níž vás nevyruší žádné čekání na načítání stránek a videí nebo sekání při hraní online her.

Díky spolupráci s Cetinem získáte přístup k Nej.cz službám odkudkoliv, včetně vysoce stabilního pevného internetu. S xDSL se nemusíte obávat výpadků internetu při špatném počasí ani změn poskytovatele v případě stěhování.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl