Úvod Blog Vydejte se s NejTV po stopách brutálního vraha a zločince ve filmu Escobar

Vydejte se s NejTV po stopách brutálního vraha a zločince ve filmu Escobar

24.11.2021

Javier Bardem a Pénelope Cruz ve filmu Escobar

V chladných podzimních dnech se s NejTV vypravte po stopách obávaného vraha a ve své době jednoho z nejhledanějších zločinců světa, Pabla Escobara. Povedený film o Pablově životě si pusťte na kanále FilmBox Premium v sobotu 20. listopadu od 21 hodin.

Život drogového barona Pabla Escobara stále představuje oblíbený námět mnoha filmových tvůrců. Ve filmu s prostým názvem Escobar v režii Fernanda Leóna de Aranoy se nyní vydáte v Escobarových stopách. Jaký příběh film vypráví a na které herecké hvězdy se můžete těšit?

Escobar: Život krutého vraha a kokainového bosse

Film Escobar vás na přibližně dvou hodinách stopáže provede životem známého kolumbijského padoucha, kterého časopis Forbes svého času zařadil mezi nejbohatší muže planety. Jeho odpůrci měli pádné důvody se ho bát: tenhle gangster se s nikým nepáral a bez mrknutí oka nechal popravit i své největší příznivce – pokud se mu znelíbili.

Snímek vám Pabla představí nejen jako zločince, ale i jako pozorného otce, manžela a milence. V roli Escobara uvidíte Javiera Bardema, kterému sekunduje Pénelope Cruz jako novinářka Virginia Vallejo. Virginia Escobara poznala jako muže, který pečuje o chudé a chová se mimořádně galantně. Když si ale uvědomí pravdu a odhalí i jeho druhou tvář, je už příliš pozdě.

Růst a pád Pablova impéria

Životopisné kriminální drama Escobar sleduje růst Pablova impéria, budování Medellínského drogového kartelu i Pablovy soukromé armády, vztahy v jeho komunitě i mimo ni i neuvěřitelnou lehkost, s jakou dokázal své aktivity navenek skrývat. Vrcholem Pablovy maximální arogance a obrovské moci bylo i jeho luxusní vězení, které si nechal postavit a vybavit podle vlastních představ a s opravdovými kobkami zločinců mělo pramálo společného.

Ani Pablovo štěstí ale nemůže trvat věčně. Částka na mezinárodním zatykači za jeho dostižení stále roste, pořádají se na něj hony a Pablo už nezvládá být krok před tajnými službami i policií.

V listopadové NejTV se vypravíte do divoké Kolumbie minulého století. Stanete se svědky života i konce obávaného kolumbijského zločince a drogového magnáta Pabla Escobara, jehož příběh vám povypráví dramatický životopisný snímek Escobar. Nalaďte si jej na kanále FilmBox Premium v sobotu 20. listopadu ve 21 hodin.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl