Úvod Blog Přichází virtuální eSIM karty: Jaké mají výhody a kdy je zavede Nej.cz?

Přichází virtuální eSIM karty: Jaké mají výhody a kdy je zavede Nej.cz?

eSIM u Nej.cz

S mobilními telefony s podporou Dual SIM jste se již nejspíš setkali. Některé nové modely ale podporují kromě běžných SIM karet také tu virtuální, eSIM kartu. Jak funguje tato technologie, v čem spočívají její výhody a kdy službu nabídne Nej.cz? To se dozvíte v tomto článku.

Některé nové mobilní telefony a další elektronická zařízení nyní kromě běžných SIM karet podporují i ty virtuální, eSIM. Technologie eSIM umožňuje používat virtuální SIM karty díky speciálnímu čipu v telefonu. eSIM lze kombinovat také s Dual SIM technologií, ale místo vložení plastové kartičky si váš telefon stáhne a nahraje data z vašeho profilu. Jak vestavěné SIM karty fungují a jaké výhody přináší?

Jak vypadá eSIM karta a jak ji získáte?

Virtuální SIM karta nemá fyzickou podobu, na jakou jste zvyklí s tou klasickou. Výrobci elektroniky postupně přidávají do nejnovějších telefonů, tabletů, chytrých hodinek a dalších zařízení speciální čip, který zajišťuje podporu eSIM karet. Tuto kartu si pak objednáte u svého operátora, který vám zašle informace pro její aktivaci. Do telefonu ji nahrajete například naskenováním speciálního QR kódu.

Informace na eSIM čipu vašeho telefonu lze snadno přepisovat. Do budoucna eSIM karty nejspíše nahradí ty běžné, prozatím se jedná o slibnou technologii budoucnosti, která přináší spoustu výhod a pomáhá svět opět o něco přiblížit směrem k internetu věcí. eSIM čipy se skvěle uplatní například také v chytrých domácnostech nebo v automobilech.

Kdy tuto službu nabídne Nej.cz?

Služba eSIM musí být podporována nejen ze strany vašeho telefonu, ale také operátora. U Nej.cz se na zavedení virtuálních eSIM karet můžete těšit již začátkem roku 2022. Přesnější informace sledujte mezi aktualitami na webu Nej.cz a v další komunikaci k zákazníkům.

Výhody eSIM karet: Snadné přepínání mezi sítěmi i prostor v zařízení navíc

eSIM kartu snadno aktivujete, aniž byste se museli vypravit na pobočku. S rozšířením technologie dojde také k úsporám plastu, používaného na výrobu běžných SIM karet. eSIM karty vám dovolí bleskové přepínání mezi sítěmi podle vaší aktuální lokality, například když právě cestujete. Nemusíte přitom fyzicky měnit SIM kartu. Používání lokální SIM karty v zahraničí může být v některých případech levnější, než se spoléhat na roaming.

Dojde-li v budoucnu ke kompletnímu nahrazení běžných SIM karet těmi virtuálními, může výrobce telefonu použít prostor po volném slotu k jiným účelům. Jednou z variant je redukce velikosti zařízení, což bude zajímavé například u chytrých hodinek. Velkou výhodou odstranění slotu je zlepšení voděodolnosti přístroje: sloty pro SIM karty z tohoto pohledu představují slabé místo.

Počátkem příštího roku zavádí Nej.cz podporu eSIM karet – virtuálních SIM karet, které zjednoduší přepínání mezi různými sítěmi či telefonními čísly. eSIM je technologií budoucnosti, kterou již nyní podporují nejnovější mobilní telefony a další elektronická zařízení na trhu. Více informací o službě eSIM u Nej.cz můžete očekávat v nejbližší době.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl