Úvod Blog Poznejte zblízka dramatické přírodní jevy v novém cyklu Bouře přichází

Poznejte zblízka dramatické přírodní jevy v novém cyklu Bouře přichází

09.08.2021

V srpnu v NejTV na kanále National Geographic uvidíte nový dokumentární cyklus s názvem Bouře přichází. Naladíte jej premiérově od 11. srpna, vždy ve středu od 21 hodin. Co vás v tomto seriálu o záludnostech přírody čeká?

O hrozivých změnách klimatu se v poslední době hovoří čím dál více. Patří k nim i častější výskyt prudkých bouřek a jiných nebezpečných jevů v oblastech, kde na to lidé nebyli zvyklí. Jak vlastně vzniká bouřka či tornádo? Jaká nebezpečí s sebou přináší a jak se před nimi chránit? Odpovědi na podobné otázky i pohled zblízka na ty nejextrémnější meteorologické jevy současnosti vám přináší nový dokumentární cyklus Bouře přichází.

O čem je Bouře přichází?

V sérii se seznámíte se sympatickou dvojicí zkušených lovců bouří, Reedem a Mikem, kteří se pouští do vědeckého zkoumání nebezpečných přírodních jevů, jako jsou například silné bouře či ničivá tornáda. Pracují přímo v terénu a své objekty zájmu zkoumají opravdu zblízka, ne z pohodlí laboratoře.

Cenná vědecká data sbírají přímo z ohnisek bouří i hurikánů. Díky tomu vám seriál nabídne například působivé záběry tornád ve Spojených státech nebo pohled na nebezpečné sesuvy půdy ve Střední Americe z posledních let.

Hledání odpovědi na otázku

Oba odvážlivci současně hledají odpověď na otázku, proč obávaných meteorologických jevů nebývalé síly neustále přibývá. Přemýšlí o tom, jestli jsou tyto změny důsledkem bezohledného chování člověka k naší planetě a řeší, zda a jak se mohou lidé lépe připravit na opravdu nečekané, navíc dosud nepoznané události.

V srpnu s NejTV poznáte hrozivé meteorologické jevy v dokumentárním seriálu Bouře přichází. Dvojice lovců bouří vás zavede do těsné blízkosti ničivých bouří, hurikánů i tornád, které svět zasáhly v nedávné době. Na společnou výpravu se vydáte na kanále National Geographic. První díl dokumentárního cyklu vás čeká 11. srpna od 21 hodin, další díly každou středu ve stejný čas.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl