Úvod Blog Poznejte zblízka dramatické přírodní jevy v novém cyklu Bouře přichází

Poznejte zblízka dramatické přírodní jevy v novém cyklu Bouře přichází

Bouře přichází

V srpnu v NejTV na kanále National Geographic uvidíte nový dokumentární cyklus s názvem Bouře přichází. Naladíte jej premiérově od 11. srpna, vždy ve středu od 21 hodin. Co vás v tomto seriálu o záludnostech přírody čeká?

O hrozivých změnách klimatu se v poslední době hovoří čím dál více. Patří k nim i častější výskyt prudkých bouřek a jiných nebezpečných jevů v oblastech, kde na to lidé nebyli zvyklí. Jak vlastně vzniká bouřka či tornádo? Jaká nebezpečí s sebou přináší a jak se před nimi chránit? Odpovědi na podobné otázky i pohled zblízka na ty nejextrémnější meteorologické jevy současnosti vám přináší nový dokumentární cyklus Bouře přichází.

O čem je Bouře přichází?

V sérii se seznámíte se sympatickou dvojicí zkušených lovců bouří, Reedem a Mikem, kteří se pouští do vědeckého zkoumání nebezpečných přírodních jevů, jako jsou například silné bouře či ničivá tornáda. Pracují přímo v terénu a své objekty zájmu zkoumají opravdu zblízka, ne z pohodlí laboratoře.

Cenná vědecká data sbírají přímo z ohnisek bouří i hurikánů. Díky tomu vám seriál nabídne například působivé záběry tornád ve Spojených státech nebo pohled na nebezpečné sesuvy půdy ve Střední Americe z posledních let.

Hledání odpovědi na otázku

Oba odvážlivci současně hledají odpověď na otázku, proč obávaných meteorologických jevů nebývalé síly neustále přibývá. Přemýšlí o tom, jestli jsou tyto změny důsledkem bezohledného chování člověka k naší planetě a řeší, zda a jak se mohou lidé lépe připravit na opravdu nečekané, navíc dosud nepoznané události.

V srpnu s NejTV poznáte hrozivé meteorologické jevy v dokumentárním seriálu Bouře přichází. Dvojice lovců bouří vás zavede do těsné blízkosti ničivých bouří, hurikánů i tornád, které svět zasáhly v nedávné době. Na společnou výpravu se vydáte na kanále National Geographic. První díl dokumentárního cyklu vás čeká 11. srpna od 21 hodin, další díly každou středu ve stejný čas.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl