Úvod Blog Poznejte v říjnu s NejTV obávané predátory: Nejjedovatější zvířata světa

Poznejte v říjnu s NejTV obávané predátory: Nejjedovatější zvířata světa

13.10.2021

Nejjedovatější zvířata světa

V říjnu vás v NejTV čekají dobrodružné výpravy za zvířecími zabijáky, jejichž smrtící zbraní jsou neuvěřitelně toxické jedy dovedené k dokonalosti během evoluce těchto živočichů. Která zvířata jsou ta nejjedovatější na celé planetě a jak jejich jedy účinkují na oběti? To se dozvíte od pondělí 4. října v 19:50 na kanále Viasat Nature.

Během chladných říjnových večerů se schovejte pod deku a nalaďte si NejTV. Kromě spousty jiného skvělého obsahu uvidíte i první dva díly z dokumentární série s názvem Nejjedovatější zvířata světa. Jaké hrozivé aktéry v seriálu potkáte a co zajímavého se o nich dozvíte?

Děsivá zvířata a nebezpečné jedy

Ve dvou epizodách dokumentu Nejjedovatější zvířata světa se seznámíte například s mimořádně jedovatými australskými hady, nebezpečnými štíry a ještěry z amerického kontinentu, strašlivými pavouky, úžasně zbarvenými obojživelníky i elegantními medúzami, lehounce tančícími ve světových oceánech. Všechna tato zvířata mají jedno společné: své oběti paralyzují prudkým jedem.

V pořadu se dozvíte, jak fungují jednotlivé zvířecí jedy a jak různí predátoři během své evoluce zlepšovali své smrtící koktejly, díky nimž nyní dokážou paralyzovat i mnohanásobně větší kořist, než jsou oni sami.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl