Úvod Blog Ponořte se v červenci s NejTV do světových oceánů: Zažijte Měsíc žraloků

Ponořte se v červenci s NejTV do světových oceánů: Zažijte Měsíc žraloků

07.07.2021

V červenci si spolu s NejTV užijete dobrodružství mezi žraločími predátory. Díky Měsíci žraloků se ponoříte do nebezpečných hlubin, v nichž nahlédnete do života obávaných mořských tvorů. Co zajímavého se dozvíte v sérii dokumentů, které naladíte každou červencovou sobotu a neděli od 18:00 nebo 18:48 hodin na kanále National Geographic Wild?

Světem obávaných mořských predátorů vás v cyklu zajímavých dokumentů provede populární filmový herec Chris Hemsworth, známý například z role Thora. Jaká podmořská dobrodružství společně prožijete během červencových víkendů?

Měsíc žraloků: Obávaní, ale tolik potřební predátoři

V unikátní dokumentární sérii z mořského prostředí odhalíte spoustu zajímavostí o různých druzích žraloků a jejich chování. Zjistíte, čím se tito úžasní tvorové živí a jak přispívají k rovnováze mořského světa. Poznáte, jak vypadá potápění se žraloky, a dozvíte se, proč tyto pradávné paryby hrají v mořském ekosystému tak nezastupitelnou roli. Vyslechnete si také svědectví lidí, kteří žraloka spatřili na vlastní oči a nejednou se s ním dostali do příliš blízkého kontaktu.

Spatřit žraloky jinýma očima

Dokumentární cyklus vám ale žraloky představí i z jiného pohledu, než jen jako obávané predátory. Poradí vám také, jak se správně zachovat, když přijdete se žralokem do kontaktu při potápění, plavání nebo na lodi. Vydejte se do světových hlubin a pozorujte jedinečné dravce v jejich přirozeném prostředí. Poznejte žraloky i jinak než jen v roli obávaných útočníků, které byste během své dovolené raději nepotkali.

V červenci se na kanálech NejTV potkáte se žraloky pěkně zblízka, ale přitom z bezpečí svého obýváku. Dokumenty z cyklu Měsíce žraloků vás provedou světem obávaných predátorů skrývajících se pod mořskou hladinou. Naladíte je každou sobotu a neděli na kanále National Geographic Wild od 18:00 nebo 18:48 hodin.  

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl