Úvod Blog Několik tipů, jak vybrat nejlepší internetové připojení pro svoji firmu

Několik tipů, jak vybrat nejlepší internetové připojení pro svoji firmu

Internet pro firmy

Bez internetu se už dnes neobejde žádná firma. Výběr vhodné služby ale není vždy snadný a konečné rozhodnutí záleží na řadě faktorů.

Mezi důležité parametry patří například rychlost připojení (download i upload), nabídka služeb konkrétního providera i to, zda poskytne dostatečné zázemí a podporu v případě problémů. Otázek při rozhodování je ale daleko víc.

Kritéria při výběru internetového připojení

Při volbě poskytovatele internetu se zamyslete nad těmito otázkami: kolik máte ve firmě počítačů, které jsou připojené k internetu? Kolik lidí je používá a jakým způsobem? Jaké objemy dat stahujete, a naopak posíláte ven?

Je velký rozdíl mezi výrobní halou s jedním počítačem, na němž pracovník hodinu denně kontroluje e-maily, a mezi administrativně zaměřenou firmou se sto zaměstnanci, neustále připojenými k internetu. Důležitým faktorem je také míra agregace, která říká, kolik uživatelů sdílí přenosovou kapacitu.

Zajímejte se i o to, zda má konkrétní poskytovatel dostatečně pokrytou vaši oblast. Můžete narazit na přívětivou nabídku, ale jestliže se v případě problémů nedovoláte na podporu nebo začnou váš problém řešit až za několik dní, poohlédněte se raději jinde. Výběrem poskytovatele s dostatkem poboček ve vašem kraji získáváte jistotu, že máte v případě problémů pomoc po ruce.

Víte, že…?
NEJ.cz má po celé České republice rozmístěných více než 20 poboček. Díky tomu vám v případě jakýchkoliv komplikací dorazí technik společnosti během krátkého času.

Technologie a doplňkové služby

Jakmile se rozhodnete pro konkrétního poskytovatele, pozorně si prostudujte jeho nabídku. Máte-li vlastní IT oddělení, poraďte se s ním a vyhodnoťte, jak velký balíček služeb reálně potřebujete. Mezi doplňkové služby, které by vás mohly zajímat, patří například statická IP adresa, VoIP (internetová telefonie) a další.

Firemní technologie

Na webu zvoleného providera také zapátrejte po tom, jaké technologie používá. Dnes je standardem vysokorychlostní optická síť a připojení může bez problému dosahovat vyšších stovek Mb/s. Rozmyslete si také, zda chcete raději Wi-Fi připojení nebo preferujete pevný internet (např. xDSL).

Cena řešení

Po zhodnocení všech kritérií a potřeb firmy vás bude zajímat i cena. Ta by však neměla být důležitějším faktorem, než kvalita připojení a zákaznického servisu. Budete-li na internetu šetřit, může vás to ve výsledku stát daleko víc, než o dražší služby kvalitního providera (například kvůli častým výpadkům, nedostatečné podpoře v případě poruchy apod.).

Jakmile se při výběru internetu zorientujete ve zmíněných faktorech, dokážete zvolit nejvhodnějšího poskytovatele pro vaši firmu, jenž vám dodá v požadované kvalitě přesně ty služby, které potřebujete.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl