Úvod Blog Nej.cz zrychluje upload u internetového připojení xDSL: Jak to „pofrčí“?

Nej.cz zrychluje upload u internetového připojení xDSL: Jak to „pofrčí“?

Nej.cz od května postupně navyšuje rychlost uploadu těm svým klientům, kteří využívají pevné xDSL připojení. Jaké jsou nové poměry rychlostí download:upload u jednotlivých tarifů, jichž se změna týká?

xDSL je stabilní a rychlý pevný internet, u něhož se nemusíte bát výpadků kvůli nepříznivému počasí. Vlastníkem kabeláže a další infrastruktury, na níž xDSL běží, je společnost Cetin. Ta nyní zvyšuje rychlost uploadu v rámci své sítě. Díky tomuto kroku se i zákazníci Nej.cz, kteří používají xDSL připojení, mohou těšit na příjemnou změnu.

xDSL: Výhody připojení, nové rychlosti a skvělá zpráva pro vás

Internetové připojení xDSL (dříve ADSL) se může pochlubit vysokou stabilitou a bezkonkurenčním pokrytím prakticky celého Česka. Vlastník infrastruktury Cetin stále investuje do její modernizace tak, aby xDSL nezaostával za svými konkurenty, jimiž jsou například Wi-Fi připojení a optická technologie.

Přibližně od poloviny května dochází k postupné úpravě rychlostí uploadu. U 100Mbps přípojek se upload zdvojnásobuje ze současných 10 na 20 Mbps. Linky s poměrem 20/2 Mbps download:upload budou nyní dosahovat rychlosti 20/5 Mbps. Původní 50/5Mbps linky dosáhnou nyní na 50/10 Mbps. Skvělou zprávou je, že toto navýšení uploadu vás v současné chvíli nebude stát nic navíc. Získáte tedy vyšší rychlost internetu za stejnou cenu, odpovídající vaší stávající smlouvě s Nej.cz.

Máte některý ze zmíněných tarifů xDSL? Měřením rychlosti svého připojení si můžete ověřit, zda změna nastala už i u vás. Pokud se změna zatím neprojevila, restartujte modem. Jestliže jeho restart nepomůže, vyčkejte několik dní a změřte rychlost znovu, případně kontaktujte podporu Nej.cz.

Tarify xDSL u Nej.cz: Rozmanité rychlosti i kombinace s IPTV

Nabídka Nej internetu xDSL se liší podle lokality. Volit můžete z rychlostí downloadu 20, 50, 100, 250 a 1000 Mbps, z nichž ta nejvyšší je dostupná pouze na optické síti. Díky široké nabídce rychlostí připojení si z nich vybere opravdu každý: nejnižší tarif bohatě dostačuje na běžné surfování na internetu, s těmi vyššími si užijete náročnější online hry bez sekání, bezproblémové sledování videí nebo IP televize.

Stabilní pevný internet můžete výhodně zkombinovat také s nabídkou IP televize od NejTV, která vám umožní pohodlně sledovat jen ty programy, které vás opravdu zajímají. Nákupem balíčku xDSL internetu a IPTV navíc ještě ušetříte.

Nej.cz ve spolupráci s Cetinem zvyšuje rychlost uploadu u internetového připojení xDSL. Dobrá zpráva pro všechny klienty, kteří již mají xDSL internet od Nej.cz nebo o jeho pořízení nyní uvažují: ceny tarifů se tímto vylepšením v současné chvíli nijak nemění.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl