Úvod Blog Nej.cz zrychluje upload u internetového připojení xDSL: Jak to „pofrčí“?

Nej.cz zrychluje upload u internetového připojení xDSL: Jak to „pofrčí“?

04.07.2021

Nej.cz od května postupně navyšuje rychlost uploadu těm svým klientům, kteří využívají pevné xDSL připojení. Jaké jsou nové poměry rychlostí download:upload u jednotlivých tarifů, jichž se změna týká?

xDSL je stabilní a rychlý pevný internet, u něhož se nemusíte bát výpadků kvůli nepříznivému počasí. Vlastníkem kabeláže a další infrastruktury, na níž xDSL běží, je společnost Cetin. Ta nyní zvyšuje rychlost uploadu v rámci své sítě. Díky tomuto kroku se i zákazníci Nej.cz, kteří používají xDSL připojení, mohou těšit na příjemnou změnu.

xDSL: Výhody připojení, nové rychlosti a skvělá zpráva pro vás

Internetové připojení xDSL (dříve ADSL) se může pochlubit vysokou stabilitou a bezkonkurenčním pokrytím prakticky celého Česka. Vlastník infrastruktury Cetin stále investuje do její modernizace tak, aby xDSL nezaostával za svými konkurenty, jimiž jsou například Wi-Fi připojení a optická technologie.

Přibližně od poloviny května dochází k postupné úpravě rychlostí uploadu. U 100Mbps přípojek se upload zdvojnásobuje ze současných 10 na 20 Mbps. Linky s poměrem 20/2 Mbps download:upload budou nyní dosahovat rychlosti 20/5 Mbps. Původní 50/5Mbps linky dosáhnou nyní na 50/10 Mbps. Skvělou zprávou je, že toto navýšení uploadu vás v současné chvíli nebude stát nic navíc. Získáte tedy vyšší rychlost internetu za stejnou cenu, odpovídající vaší stávající smlouvě s Nej.cz.

Máte některý ze zmíněných tarifů xDSL? Měřením rychlosti svého připojení si můžete ověřit, zda změna nastala už i u vás. Pokud se změna zatím neprojevila, restartujte modem. Jestliže jeho restart nepomůže, vyčkejte několik dní a změřte rychlost znovu, případně kontaktujte podporu Nej.cz.

Tarify xDSL u Nej.cz: Rozmanité rychlosti i kombinace s IPTV

Nabídka Nej internetu xDSL se liší podle lokality. Volit můžete z rychlostí downloadu 20, 50, 100, 250 a 1000 Mbps, z nichž ta nejvyšší je dostupná pouze na optické síti. Díky široké nabídce rychlostí připojení si z nich vybere opravdu každý: nejnižší tarif bohatě dostačuje na běžné surfování na internetu, s těmi vyššími si užijete náročnější online hry bez sekání, bezproblémové sledování videí nebo IP televize.

Stabilní pevný internet můžete výhodně zkombinovat také s nabídkou IP televize od NejTV, která vám umožní pohodlně sledovat jen ty programy, které vás opravdu zajímají. Nákupem balíčku xDSL internetu a IPTV navíc ještě ušetříte.

Nej.cz ve spolupráci s Cetinem zvyšuje rychlost uploadu u internetového připojení xDSL. Dobrá zpráva pro všechny klienty, kteří již mají xDSL internet od Nej.cz nebo o jeho pořízení nyní uvažují: ceny tarifů se tímto vylepšením v současné chvíli nijak nemění.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl