Úvod Blog Nej.cz konečně míří do Prahy: Super rychlý internet k vašim službám!

Nej.cz konečně míří do Prahy: Super rychlý internet k vašim službám!

03.08.2020

Další úspěšná akvizice na kontě Nej.cz pomohla rozšířit služby i na hlavní město. Jaké jsou podmínky a co obyvatelům Prahy a okolí Nej.cz nabídne?

Společnost Neuron Online provozuje vyspělou metropolitní optickou síť v Praze a okolí. Tím své internetové připojení, IPTV, mobilní tarify a ostatní služby nabízí už i v hlavním městě. Od nynějška se tak můžete v Praze těšit na ten nejvýhodnější internet a další služby, podpořené špičkovými technologiemi. Jak nová nabídka vypadá?

Praha na vlně optiky

V mnoha pražských čtvrtích se nyní s Nej.cz připojíte na tu nejkvalitnější optickou síť, která v současné chvíli dosahuje výrazně vyšší rychlosti a spolehlivosti, než běžná Wi-Fi technologie nebo starší kabeláž.

Velkou výhodou optiky je, že jako klient můžete využívat stejnou rychlost při stahování i odesílání dat. To v současné chvíli nabízí málokterý poskytovatel. Tato konfigurace platí pro části Prahy, napojené přímo na optiku. V současné chvíli se jedná o Prahu 5, 6, 11, 12, 13, 17 a Hostivice. Zbytek hlavního města a blízké okolí se může těšit na poměr 1:10 (upload:download).

Symetrické připojení a k čemu se hodí rychlý upload

Symetrické připojení znamená, že se rychlost stahování rovná rychlosti nahrávání souborů na síť. Běžné typy připojení k internetu většinou nabízí slušný download, ale upload bývá několikanásobně pomalejší.

Předností technologie, kterou nyní disponuje Nej.cz, je i fakt, že rychlost v nejvíce vytížených částech dne nekolísá: u tohoto typu připojení zpravidla linku s nikým nesdílíte.

A k čemu využijete vysoký upload? Oceníte jej v případě, kdy často nahráváte na internet větší objemy dat (například videa či fotografie nebo tvoříte grafiku, kterou následně umisťujete na síť). Stejně tak se hodí i firmám, které potřebují spolehlivý a obousměrně rychlý internet.

Nejen internet, ale i další služby

Rychlé a stabilní připojení vysoké kvality je spojeno s klientským servisem, na který se můžete spolehnout. Standardní podpora probíhá po telefonu či přes internet; v případě potřeby ale přijedou technici až k vám domů.

Super rychlý internet si vyberete ze 3 tarifů, pohybujících se v rozmezí 60 a 300 Mbps.Internetové připojení jednoduše spojíte i s dalšími službami, čímž se dostanete na ještě zajímavější cenu. Balíček můžete doplnit také o Nej TV – IP televizi, která oproti té klasické umožňuje přetáčení programů, archivaci oblíbených pořadů nebo přístup k videoarchivům a videotékám s nejnovějšími filmy. Zakoupený kredit uplatníte přesně na ty kanály, které vás zajímají. Tak si vyberete jen to, co vás bude opravdu bavit.

Nej.cz usiluje o stálé zlepšování svých služeb a díky akvizici firmy Neuron Online nyní obslouží i Prahu – s využitím nejmodernější optické technologie. Můžete se tak těšit na internetové připojení vysoké kvality, které snadno spojíte i s IPTV, mobilními tarify a dalšími službami. Nej služby konečně už i v Praze!

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl