Úvod Blog Pusťte si tenisový svátek v NejTV: French Open 2021

Pusťte si tenisový svátek v NejTV: French Open 2021

Sledujte největší tenisové hvězdy v NejTV: Nalaďte si French Open 2021Tenisový kurt

Letos čeká všechny milovníky špičkového tenisu již 125. ročník proslulého turnaje French Open (Rolland Garros). Na jaké zápasy se můžete těšit a kde a kdy turnaj naladíte?

Roland Garros, známý i jako French Open, je druhým ze čtyř nejvýznamnějších tenisových svátků celého roku. Řadí se mezi turnaje nejvyšší kategorie Grand Slam spolu s těmi ve Wimbledonu, US Open a Australia Open.

French Open se odehrává každoročně v Paříži, vždy od konce května až do června. Uvidíte v něm tenisové souboje jednotlivců, páry, smíšené páry i smíšenou čtyřhru. Mezi méně významné turnaje patří například souboj juniorů nebo exhibice tenisových legend.

French Open v roce 2021: Kdy se bude soutěžit?

Kvůli pandemii byl letošní turnaj o týden posunut. Organizátoři nyní definitivně potvrdili, že se French Open odehraje mezi 30. květnem a 13. červnem 2021, aby bylo možné zajistit co nejvyšší návštěvnost.

I letošní ročník bude poznamenán koronavirovými opatřeními: smíšená čtyřhra bude mít poloviční počet účastnících se párů, než obvykle. Loni byla kvůli covidu tato část turnaje úplně zrušena a celý French Open musel být odložen o čtyři měsíce. Loňský 124. ročník má přitom ještě jedno smutné prvenství: poprvé v historii se odehrál bez publika.

Stane se i letos králem antuky tenisový mág Rafael Nadal, který získal již 13 cenných titulů a ten letošní by se stal jeho pátou výhrou na French Open v řadě? Vyhraje ženskou dvouhru opět mladičká Iga Swiateková, která v loňském roce překvapila diváky i ostatní tenisty, nebo se letošní pořadí promění? To se dozvíte na kanále Eurosport 1. První odpal míčku vás čeká v neděli 30. května.

Jeden z nejvýznamnějších tenisových svátků se v letošním roce koná již po 125. Ačkoliv se ani nadcházející polokulatý ročník slavného turnaje neobejde bez některých covidových omezení, můžete si jej užít v klidu z domova. Nalaďte si na NejTV Eurosport 1 a od neděle 30. května fanděte svým tenisovým hrdinům. 


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl