Úvod Blog Pusťte si tenisový svátek v NejTV: French Open 2021

Pusťte si tenisový svátek v NejTV: French Open 2021

18.05.2021

Sledujte největší tenisové hvězdy v NejTV: Nalaďte si French Open 2021

Letos čeká všechny milovníky špičkového tenisu již 125. ročník proslulého turnaje French Open (Rolland Garros). Na jaké zápasy se můžete těšit a kde a kdy turnaj naladíte?

Roland Garros, známý i jako French Open, je druhým ze čtyř nejvýznamnějších tenisových svátků celého roku. Řadí se mezi turnaje nejvyšší kategorie Grand Slam spolu s těmi ve Wimbledonu, US Open a Australia Open.

French Open se odehrává každoročně v Paříži, vždy od konce května až do června. Uvidíte v něm tenisové souboje jednotlivců, páry, smíšené páry i smíšenou čtyřhru. Mezi méně významné turnaje patří například souboj juniorů nebo exhibice tenisových legend.

French Open v roce 2021: Kdy se bude soutěžit?

Kvůli pandemii byl letošní turnaj o týden posunut. Organizátoři nyní definitivně potvrdili, že se French Open odehraje mezi 30. květnem a 13. červnem 2021, aby bylo možné zajistit co nejvyšší návštěvnost.

I letošní ročník bude poznamenán koronavirovými opatřeními: smíšená čtyřhra bude mít poloviční počet účastnících se párů, než obvykle. Loni byla kvůli covidu tato část turnaje úplně zrušena a celý French Open musel být odložen o čtyři měsíce. Loňský 124. ročník má přitom ještě jedno smutné prvenství: poprvé v historii se odehrál bez publika.

Stane se i letos králem antuky tenisový mág Rafael Nadal, který získal již 13 cenných titulů a ten letošní by se stal jeho pátou výhrou na French Open v řadě? Vyhraje ženskou dvouhru opět mladičká Iga Swiateková, která v loňském roce překvapila diváky i ostatní tenisty, nebo se letošní pořadí promění? To se dozvíte na kanále Eurosport 1. První odpal míčku vás čeká v neděli 30. května.

Jeden z nejvýznamnějších tenisových svátků se v letošním roce koná již po 125. Ačkoliv se ani nadcházející polokulatý ročník slavného turnaje neobejde bez některých covidových omezení, můžete si jej užít v klidu z domova. Nalaďte si na NejTV Eurosport 1 a od neděle 30. května fanděte svým tenisovým hrdinům. 

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl