Úvod Blog Červnový válečný filmový hit v NejTV: Nejvyšší pocta | Nej.cz

Červnový válečný filmový hit v NejTV: Nejvyšší pocta | Nej.cz

22.06.2021

Vrhněte se v červnu s NejTV do víru války: Pusťte si drama Nejvyšší pocta

V měsíci červnu vás v NejTV čeká filmový hit z válečného prostředí: historií inspirované drama Nejvyšší pocta. Jaký příběh film vypráví a proč 29. června od 20:15 hodin JOJ Cinema stojí za to jej vidět?

Ponořte se do dramatických událostí kruté vietnamské války. Zažijte krušné chvíle s hlavními hrdiny filmu Nejvyšší pocta. O čem film vypráví?

Nejvyšší pocta: Napínavé drama se Samuelem L. Jacksonem

Nejvyšší pocta je americké drama z roku 2019, vyprávějící o válečné vřavě 60. let minulého století. Potkáte v něm hvězdy jako Samuel L. Jackson, Peter Fonda, Sebastian Stain nebo William Hurt. Film vypráví opravdový příběh mladého zdravotníka amerického letectva, Williama H. Pitsenbargera, který v krvavé vietnamské válce statečně zachraňoval životy. Denně nasazoval vlastní život a pomáhal těžce raněným vojákům.

V drsném prostředí, plném ztrát, bolesti i smrti, zůstal až do svého konce: osudnou se mu stala krvavá bitva poblíž Saigonu. V bitevní vřavě zachránil více než 60 mužů a právě díky tomu byl vnímán jako opravdový válečný hrdina.

Po 30 letech od těchto událostí rozhoduje pentagonský úředník Scott Huffman o tom, zda padlému zdravotníkovi náleží nejvyšší vyznamenání za statečnost. Scott postupně odkrývá spoustu informací o tom, co se ve Vietnamu dělo a už nikdy nemělo vyplout na povrch. Díky svědectvím vietnamských veteránů zjišťuje znepokojivá fakta. Pro Scotta se najednou přestává jednat o rutinní práci: začíná mu jít o život.

Kdy a kde naladíte Nejvyšší poctu

Dvouhodinové válečné drama o skutečných hrdinech i padlých naladíte v úterý 29. června od 20:15 hodin na kanále JOJ Cinema. Ponořte se do válečné vřavy a zjistěte, zda byl William skutečným hrdinou a jaké příběhy se opravdu odehrály na pozadí jedné z nejhorších bitev vietnamské války.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl