Úvod Blog 6 zásadních důvodů, proč by měla i vaše firma přejít na cloudové řešení

6 zásadních důvodů, proč by měla i vaše firma přejít na cloudové řešení

Cloudové řešení ve firmě

Cloudová řešení představují moderní způsob ukládání a zpracování dat i běhu aplikací. Proč se i vaší firmě vyplatí uvažovat o tomto řešení?

Princip cloudových úložišť spočívá v ukládání dat na serverech ve správě poskytovatele. Do cloudu se postupně přesouvají nejen datová centra a kompletní (virtualizovaná) infrastruktura, ale i různé aplikace.

Firmám toto řešení přináší nejen finanční i časové úspory, ale i spoustu dalších benefitů. Jaké jsou ty nejdůležitější?

1.    Finanční úspory, kontrola nad výdaji a výhoda v krizi

Díky cloudu už nemusíte spravovat vlastní datové centrum, řešit zálohování a bezpečnost a čelit hrozbám – například v podobě virů či hackerských útoků. Odpadá nutnost nákupu a pravidelné obměny hardwaru: o to se stará dodavatel služeb.

S cloudem neřešíte firemní náklady na energie, prostory, pojištění, klimatizaci či údržbu. Navíc nemusíte ani platit za jiné nástroje na internetu. Získáte také ucelený přehled nad výdaji za tuto oblast IT. V případě krize nebo finančních problémů snižujete riziko, protože nemáte vlastní hardware, kterého byste se museli zbavovat.

2.    Blesková škálovatelnost

Některé firmy jsou v určitých částech roku daleko vytíženější než ve zbytku času, například cestovní kanceláře nebo společnosti nabízející sezónně laděné služby a produkty. U cloudu si jednoduše regulujete, kolik prostoru využíváte. Úložnou kapacitu můžete kdykoliv zvýšit nebo snížit, aniž byste si pořizovali nové vybavení nebo se zbavovali stávajícího.

Cloud škálovatelnost

Škálovatelnost je zajímavá i z hlediska růstu firmy. Informační technologie ne vždy stačí jeho tempu a někdy je nutné stávající řešení upravovat či kompletně přestavovat, což si žádá čas a prostředky. Cloud ale jednoduše roste s vámi.

1.    Vysoká dostupnost

Výpadek serveru či úložiště – byť jen krátkodobý – může firmě způsobit obrovské ztráty. Dnešní cloudy jsou navrhovány s ohledem na prakticky 100% uptime (tzv. high availability). Celé prostředí typicky disponuje nadbytečnými (redundantními) prvky a řešeními, včetně záloh.

V případě selhání některé součástí ji okamžitě nahradí další. Tak jste chráněni proti výpadku disku i celého serveru a běh kritických firemních aplikací není ohrožen.

2.    Stoprocentní bezpečnost

Pravidla cloud computingu jsou striktní a poskytovatelé těchto služeb musí zajistit dokonalou bezpečnost. Ta často zahrnuje více vrstev ochrany než běžné zabezpečení uvnitř firmy. Pro ochranu dat se využívají robustní firewally a další nástroje, které si poradí s většinou hrozeb. A i v případě problémů platí, že máte k dispozici zálohy.

3.    Uvolnění rukou IT oddělení

S cloudem nemusí vaše IT oddělení řešit údržbu datového centra, serverů či aplikací. Místo toho se stará o to důležité: o uživatele, vaše technologie, plány obnovy a inovace.

Cloud IT

Nejste také závislí na přítomnosti konkrétních zaměstnanců na pracovišti. Když se něco stane – a to kdykoliv – můžete si být jistí, že to bude poskytovatel cloudových služeb řešit.

1.    Přístup odkudkoliv a snadná spolupráce

Na cloud se vaši zaměstnanci dostanou kdykoliv a odkudkoliv a nejsou tak limitováni konkrétním místem. Řada moderních cloudových aplikací navíc umožňuje spolupráci několika lidí v reálném čase.

Díky tomu se lidé mohou v kancelářích střídat a firma tím šetří náklady na prostory pro datové centrum i kanceláře. Spolu s rostoucím důrazem na možnost flexibilní práce z domova je toto řešení zvlášť výhodné.

Má-li vaše firma dostatečně kvalitní a připojení, nic už vám nebrání v přechodu na cloud. Často se s tímto řešením firmy dostanou ke zdrojům, nástrojům a know-how, které by si jinak samy nemohly pořídit. Není na co čekat: pusťte se do cloudu i vy.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl