Úvod Blog 5G a jeho vliv na zdraví

5G a jeho vliv na zdraví

5G signál a vliv jeho šíření na člověka: Poškozuje toto záření zdraví?

5G signál

5G je druh bezdrátového signálu, na který postupně přecházejí nejen mobilní operátoři, ale přizpůsobují se mu také výrobci hardwaru a poskytovatelé dalších služeb. Vědci se zatím stále přou o to, zda tento signál může mít neblahý vliv na lidské zdraví. Jaké jsou nejnovější informace o potenciálním nebezpečí?

Vlivem 5G záření na člověka už se vážně zabývá i Evropská komise. Někteří experti poukazují na to, že bezpečnější a také levnější by mohlo být používání optických kabelů, které nevydávají žádné záření.

Co je vlastně 5G?

5G je jedním z druhů bezdrátového signálu; číslo v názvu značí jeho pátou generaci. S každou generací se zefektivňují datové přenosy sítí a roste také rychlost samotného připojení. S tím ale souvisí i nutnost obrovských investic do nové infrastruktury, výměny některých prvků či modernizace těch stávajících tak, aby bylo možné přijímat a vysílat nový signál. Producenti hardwaru musí vyráběná zařízení také přizpůsobit této novince.

Oxidační stres a buňky

Na internetu koluje spousta informací, že zmíněný druh signálu může nepříznivě působit na buňky lidského těla. Údajně by mohl přispívat také ke zvyšování oxidačního stresu. Tak se označuje buněčný proces, jenž má svůj podíl na vzniku řady vážných onemocnění (například infarkt, Alzheimerova choroba nebo srdeční selhání).

Je 5G signál škodlivý?

Závěry ze strany vědců ale prozatím nejsou jisté a tak stále zůstává otázkou, zda mají signály o vyšší frekvenci negativní vliv na lidské zdraví či na životní prostředí. Ačkoliv vědecké studie obecně považují podobné druhy vln za neškodné, k signálu 5G ještě není k dispozici dostatek dat z výzkumů.

Signál 5G

Některé dosud provedené studie poukazují na jeho škodlivost, zatímco jiné dospěly k závěru, že je toto záření zdraví neškodné. Než vědecká obec potvrdí či vyvrátí potenciální nebezpečí, je nejjistější cestou volba jiné, stoprocentně bezpečné technologie. A tou je kabelové připojení.

Internet a další služby od Nej.cz: Vaše jistota bez vln

internetem od Nej.cz se nemusíte bát neznámého signálu, který by mohl zbytečně zatěžovat váš organismus. Nej.cz používá bezpečnou a naprosto čistou kabelovou technologii včetně optiky, která v některých regionech dosahuje k rychlosti až 1000 Mbps. Stačí se jen podívat na web Nej.cz a podle vaší oblasti si vybrat tu nejvýhodnější nabídku super rychlého připojení.

A příjemný bonus na závěr: internetové připojení můžete jednoduše zkombinovat s dalšími službami, jako je například IPTV nebo flexibilní mobilní tarify bez úvazku. Tak budete mít všechny služby pohodlně od jediného dodavatele, a navíc ušetříte oproti jejich oddělenému nákupu.

Než bude stoprocentně jisté, jakým způsobem ovlivňuje 5G záření naše těla i přírodu, je nejlepší se držet známých a již ověřených technologií. Kvalitní optické připojení od Nej.cz žádný neblahý vliv nemá a můžete se stoprocentně spolehnout na to, že je použitá technologie zdraví neškodná.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl