Úvod Blog 5G a jeho vliv na zdraví

5G a jeho vliv na zdraví

22.09.2020

5G signál a vliv jeho šíření na člověka: Poškozuje toto záření zdraví?

5G je druh bezdrátového signálu, na který postupně přecházejí nejen mobilní operátoři, ale přizpůsobují se mu také výrobci hardwaru a poskytovatelé dalších služeb. Vědci se zatím stále přou o to, zda tento signál může mít neblahý vliv na lidské zdraví. Jaké jsou nejnovější informace o potenciálním nebezpečí?

Vlivem 5G záření na člověka už se vážně zabývá i Evropská komise. Někteří experti poukazují na to, že bezpečnější a také levnější by mohlo být používání optických kabelů, které nevydávají žádné záření.

Co je vlastně 5G?

5G je jedním z druhů bezdrátového signálu; číslo v názvu značí jeho pátou generaci. S každou generací se zefektivňují datové přenosy sítí a roste také rychlost samotného připojení. S tím ale souvisí i nutnost obrovských investic do nové infrastruktury, výměny některých prvků či modernizace těch stávajících tak, aby bylo možné přijímat a vysílat nový signál. Producenti hardwaru musí vyráběná zařízení také přizpůsobit této novince.

Oxidační stres a buňky

Na internetu koluje spousta informací, že zmíněný druh signálu může nepříznivě působit na buňky lidského těla. Údajně by mohl přispívat také ke zvyšování oxidačního stresu. Tak se označuje buněčný proces, jenž má svůj podíl na vzniku řady vážných onemocnění (například infarkt, Alzheimerova choroba nebo srdeční selhání).

Je 5G signál škodlivý?

Závěry ze strany vědců ale prozatím nejsou jisté a tak stále zůstává otázkou, zda mají signály o vyšší frekvenci negativní vliv na lidské zdraví či na životní prostředí. Ačkoliv vědecké studie obecně považují podobné druhy vln za neškodné, k signálu 5G ještě není k dispozici dostatek dat z výzkumů.

Některé dosud provedené studie poukazují na jeho škodlivost, zatímco jiné dospěly k závěru, že je toto záření zdraví neškodné. Než vědecká obec potvrdí či vyvrátí potenciální nebezpečí, je nejjistější cestou volba jiné, stoprocentně bezpečné technologie. A tou je kabelové připojení.

Internet a další služby od Nej.cz: Vaše jistota bez vln

internetem od Nej.cz se nemusíte bát neznámého signálu, který by mohl zbytečně zatěžovat váš organismus. Nej.cz používá bezpečnou a naprosto čistou kabelovou technologii včetně optiky, která v některých regionech dosahuje k rychlosti až 1000 Mbps. Stačí se jen podívat na web Nej.cz a podle vaší oblasti si vybrat tu nejvýhodnější nabídku super rychlého připojení.

A příjemný bonus na závěr: internetové připojení můžete jednoduše zkombinovat s dalšími službami, jako je například IPTV nebo flexibilní mobilní tarify bez úvazku. Tak budete mít všechny služby pohodlně od jediného dodavatele, a navíc ušetříte oproti jejich oddělenému nákupu.

Než bude stoprocentně jisté, jakým způsobem ovlivňuje 5G záření naše těla i přírodu, je nejlepší se držet známých a již ověřených technologií. Kvalitní optické připojení od Nej.cz žádný neblahý vliv nemá a můžete se stoprocentně spolehnout na to, že je použitá technologie zdraví neškodná.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl