Úvod Blog Se streamingem a IPTV získáte oproti kabelovce spoustu funkcí navíc

Se streamingem a IPTV získáte oproti kabelovce spoustu funkcí navíc

27.04.2020

Streaming umožňuje přenos audiovizuálního materiálu prostřednictvím internetu. A přesně na tomto principu funguje také IPTV. Jak IPTV vysílání vypadá a jaké jsou jeho výhody?

Moderní technologie umožňují sledování videa ve vysoké kvalitě z pohodlí domova. Streamování může probíhat v reálném čase (například internetová televize) nebo na vyžádání (typicky YouTube). A na principu streamování funguje i IPTV.

Jak funguje streaming a IPTV

Přenos videa ve vysokém rozlišení nabízejí streamovací servery (například YouTube). Jedná se vlastně o webové stránky plné různorodých pořadů. Streaming poskytují i některé televize, například iVysílání (Česká televize) nebo Voyo (TV Nova).

Dnes se mnoho diváků přesouvá z klasické kabelové televize směrem k internetovému obsahu i proto, že ke sledování stačí prakticky jen běžné internetové připojení. IPTV technologie zajišťuje přenos televizního signálu prostřednictvím k tomu určené privátní IP sítě.

Přístup k IPTV získáváte při předplacení služby. Při sledování IPTV využíváte uzavřené infrastruktury poskytovatele. Nejedná se tedy o internetově vysílanou televizi (jako zmíněné iVysílání), kterou na internetu najdete zdarma; nabízí toho ale mnohem víc.

Klasická televize versus IPTV

Velkou výhodou IPTV oproti klasické je, že můžete sledovat televizi v reálném čase a zároveň získáte přístup ke spoustě obsahu na vyžádání (VoD, Video on Demand). Záleží jen na vás, co si zrovna pustíte. Nejste tak závislí na pevně daném televizním programu.

IPTV je o krok dál před klasickým DVB-T2 vysíláním. Nemusíte se s ní bát, že při dalších změnách pozemního vysílání vás bude čekat nákup nové televize nebo set-top-boxu, který umí poslední typ signálu dekódovat.

Navíc s IPTV můžete přeskakovat reklamy, pozastavit film kdykoliv potřebujete, ukládat si oblíbené pořady, vyhledávat mezi nimi, číst si zajímavosti o pořadech či hercích a spoustu dalšího. Získáváte také přístup k online videotékám a videopůjčovnám. Za poplatek se tak dostanete k nejnovějším trendům ve filmové i seriálové produkci, zajímavým dokumentům a všemu, co vás jen napadne.

S IPTV dostanete do rukou plně interaktivní televizi se spoustou možností zábavy a s velkou přidanou hodnotou oproti té klasické. A navíc: k nejnovějším trendům i k vašemu oblíbenému obsahu se dostanete kdykoliv.

 

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl