Úvod Blog Se streamingem a IPTV získáte oproti kabelovce spoustu funkcí navíc

Se streamingem a IPTV získáte oproti kabelovce spoustu funkcí navíc

Streaming a PC

Streaming umožňuje přenos audiovizuálního materiálu prostřednictvím internetu. A přesně na tomto principu funguje také IPTV. Jak IPTV vysílání vypadá a jaké jsou jeho výhody?

Moderní technologie umožňují sledování videa ve vysoké kvalitě z pohodlí domova. Streamování může probíhat v reálném čase (například internetová televize) nebo na vyžádání (typicky YouTube). A na principu streamování funguje i IPTV.

Jak funguje streaming a IPTV

Přenos videa ve vysokém rozlišení nabízejí streamovací servery (například YouTube). Jedná se vlastně o webové stránky plné různorodých pořadů. Streaming poskytují i některé televize, například iVysílání (Česká televize) nebo Voyo (TV Nova).

Dnes se mnoho diváků přesouvá z klasické kabelové televize směrem k internetovému obsahu i proto, že ke sledování stačí prakticky jen běžné internetové připojení. IPTV technologie zajišťuje přenos televizního signálu prostřednictvím k tomu určené privátní IP sítě.

Přístup k IPTV získáváte při předplacení služby. Při sledování IPTV využíváte uzavřené infrastruktury poskytovatele. Nejedná se tedy o internetově vysílanou televizi (jako zmíněné iVysílání), kterou na internetu najdete zdarma; nabízí toho ale mnohem víc.

Klasická televize versus IPTV

Velkou výhodou IPTV oproti klasické je, že můžete sledovat televizi v reálném čase a zároveň získáte přístup ke spoustě obsahu na vyžádání (VoD, Video on Demand). Záleží jen na vás, co si zrovna pustíte. Nejste tak závislí na pevně daném televizním programu.

IPTV je o krok dál před klasickým DVB-T2 vysíláním. Nemusíte se s ní bát, že při dalších změnách pozemního vysílání vás bude čekat nákup nové televize nebo set-top-boxu, který umí poslední typ signálu dekódovat.

Chytrá internetová televize

Navíc s IPTV můžete přeskakovat reklamy, pozastavit film kdykoliv potřebujete, ukládat si oblíbené pořady, vyhledávat mezi nimi, číst si zajímavosti o pořadech či hercích a spoustu dalšího. Získáváte také přístup k online videotékám a videopůjčovnám. Za poplatek se tak dostanete k nejnovějším trendům ve filmové i seriálové produkci, zajímavým dokumentům a všemu, co vás jen napadne.

S IPTV dostanete do rukou plně interaktivní televizi se spoustou možností zábavy a s velkou přidanou hodnotou oproti té klasické. A navíc: k nejnovějším trendům i k vašemu oblíbenému obsahu se dostanete kdykoliv.

 


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl