Úvod Blog 5 měřítek, podle kterých vybrat ten pravý mobilní tarif pro celou rodinu

5 měřítek, podle kterých vybrat ten pravý mobilní tarif pro celou rodinu

Mobilní tarif pro rodinu

Hledáte ideální mobilní tarif a nevíte podle čeho volit? Bojíte se vysokých měsíčních výdajů za telefon? Už nemusíte: přečtěte si 5 jednoduchých tipů, jak se v moři nabídek zorientovat.

Jediný ideální tarif pro všechny neexistuje: jiné požadavky máte vy, vaše děti nebo vaši přátelé. Ne každý operátor vám navíc účtuje přesně ty služby, které opravdu využijete. Jak tedy vybírat?

1.    Věk

Prvním z kritérií je přibližný věk osoby, pro niž tarif vybíráte. Například dětem se rodiče potřebují dovolat a nechtějí, aby přitom jejich ratolesti utrácely za volání nebo internet stovky korun měsíčně. I proto je oblíbenou variantou kredit. Větší děti či studenti si už často telefon platí z kapesného nebo brigády. U nich splní svůj účel balíček s nízkým měsíčním poplatkem.

Dospělí zase volí tarif podle toho, zda používají i internet a další služby. Někdo dává přednost neomezenému volání, jiný potřebuje dostatek mobilních dat. Pro seniory se hodí tarify s minimálním poplatkem, s nimiž mohou volat na čísla ve vlastní síti zdarma a mimo síť za minimální částky.

2.    Testy tarifů a počet osob

Při výběru se můžete orientovat i podle testů a srovnání na webech, které vám přehledně ukážou rozdíly mezi jednotlivými nabídkami. Dávejte ale pozor na jejich důvěryhodnost; některé testy sponzorují konkrétní operátoři.

Chcete-li na nový tarif přejít s celou rodinou, můžete výrazně ušetřit. Prohlédněte si orientační ceníky a potom se zeptejte operátorů, jakou cenu vám nabídnou. Pravděpodobně se nakonec dostanete na zajímavější částku, než je ta na webu.

3.    Stará vyúčtování

Skvělou pomůckou při výběru je analýza starých vyúčtování, například za poslední rok. Přesně si spočítejte, jak moc kterou službu využíváte: kolik minut provoláte mimo síť a kolik v síti, jaké služby a datové objemy měsíčně využijete.

Zhodnoťte, zda se na telefonu díváte i na videa a další interaktivní webový obsah vyžadující stahování (či odesílání) velkých objemů dat. Všechny tyto údaje vám pomohou v rozhodování.

4.    Úvazky, úvazky, úvazky. Nebo ne?

Operátoři často chtějí abyste podepsali smlouvu na rok i více. Ta vás zavazuje k pravidelným měsíčním platbám a její vypovězení může být komplikované. Často vám nezbývá než počkat na uplynutí lhůty, abyste mohli cokoliv změnit.

Mobilní tarif Nej.cz

Naštěstí už ale na trhu najdete tarify bez úvazků. Takový tarif si můžete v čase flexibilně přizpůsobovat, a tak v každém okamžiku přesně odpovídá vašim potřebám, aniž byste museli čekat na skončení smluvního období.

1.    Flexibilní tarify od Nej.cz

S flexibilními tarify Nej na vás nečekají žádné skryté poplatky. Volání a SMS ve vaší síti (tarif Nej v síti) je zdarma, v opačném případě jeho cena začíná na 50 haléřích za minutu či za SMS. Data vám budou účtována podle využitého objemu nebo si koupíte balíček, který potřebujete.

Měsíční poplatek u Nej tarifů začíná na 20 Kč, takže už se nemusíte bát vysokých měsíčních faktur za telefonní služby.

Výběr mobilního tarifu je mnohem snazší, když víte, podle čeho se orientovat. Máte-li kromě zmíněných vodítek při výběru další požadavky, stačí nás kontaktovat.  


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl