Úvod Blog Poznejte zblízka dramatické přírodní jevy v novém cyklu Bouře přichází

Aktuálně

Aktuálně

V srpnu v NejTV na kanále National Geographic uvidíte nový dokumentární cyklus s názvem Bouře přichází. Naladíte jej premiérově od 11. srpna, vždy ve středu od 21 hodin. Co vás v tomto seriálu o záludnostech přírody čeká?

O hrozivých změnách klimatu se v poslední době hovoří čím dál více. Patří k nim i častější výskyt prudkých bouřek a jiných nebezpečných jevů v oblastech, kde na to lidé nebyli zvyklí. Jak vlastně vzniká bouřka či tornádo? Jaká nebezpečí s sebou přináší a jak se před nimi chránit? Odpovědi na podobné otázky i pohled zblízka na ty nejextrémnější meteorologické jevy současnosti vám přináší nový dokumentární cyklus Bouře přichází.

O čem je Bouře přichází?

V sérii se seznámíte se sympatickou dvojicí zkušených lovců bouří, Reedem a Mikem, kteří se pouští do vědeckého zkoumání nebezpečných přírodních jevů, jako jsou například silné bouře či ničivá tornáda. Pracují přímo v terénu a své objekty zájmu zkoumají opravdu zblízka, ne z pohodlí laboratoře.

Cenná vědecká data sbírají přímo z ohnisek bouří i hurikánů. Díky tomu vám seriál nabídne například působivé záběry tornád ve Spojených státech nebo pohled na nebezpečné sesuvy půdy ve Střední Americe z posledních let.

Hledání odpovědi na otázku

Oba odvážlivci současně hledají odpověď na otázku, proč obávaných meteorologických jevů nebývalé síly neustále přibývá. Přemýšlí o tom, jestli jsou tyto změny důsledkem bezohledného chování člověka k naší planetě a řeší, zda a jak se mohou lidé lépe připravit na opravdu nečekané, navíc dosud nepoznané události.

V srpnu s NejTV poznáte hrozivé meteorologické jevy v dokumentárním seriálu Bouře přichází. Dvojice lovců bouří vás zavede do těsné blízkosti ničivých bouří, hurikánů i tornád, které svět zasáhly v nedávné době. Na společnou výpravu se vydáte na kanále National Geographic. První díl dokumentárního cyklu vás čeká 11. srpna od 21 hodin, další díly každou středu ve stejný čas.

Potřebujete poradit?

Nechte nám tu své číslo, zavoláme vám zpět

© 2021 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl