Úvod Podpora Slovník pojmů Zařízení potřebná pro příjem TV - podmínky

Zařízení potřebná pro příjem TV - podmínky

Je možné přijímat DIGITÁLNÍ vysílání kabelové televize na televizoru pouze s vestavěným DVB-T tunerem?

Nelze. Je nutné použít televizor s DVB-C tunerem a zabudovaným dekódovacím systémem Conax nebo set-top box od Nej.cz. Televizory a set-top boxy s tunery DVB-T/DVB-T2 jsou určeny výhradně k příjmu zemského (terestrického) digitálního vysílání - jedná se o jiný typ digitálního vysílání.

 

Je možné mít vlastní CA modul nebo set-top box a do něj vložit CA modul a dekódovací kartu od Nej.cz?

Ne, jelikož dochází k problémům s kompatibilitou.

 

Proč si musím pořídit set-top-box nabízený výhradně vaší společností?

Jde především o kompatibilitu mezi provozovaným systémem podmíněného přístupu Conax, případně systému pro IPTV. K příjmu digitálních programových nabídek je zapotřebí přístupová karta. Ta je spárovaná se set-top boxem nebo CA modulem, takže nejde použít v jiném, než jí určeném přijímači. Druhým důvodem je nekompatibilita digitálních systémů DVB - T (pozemní), DVB - C (kabelový) a DVB - S (satelitní). Pořízením CA modulu či set-top boxu od naší společnosti tedy zákazník získá 100 % jistotu, že bude moci přijímat bez problémů digitální službu Nej TELEVIZE. Podobně je to s příjmem programů prostřednictvím IP set-top boxu. U zařízeních jiných prodejců a poskytovatelů nemůžeme garantovat funkčnost ve své síti.

 

Pokud budu využívat vlastní, Vámi neschválené zařízeni DVB-C/IP set-top box a budu mít nekvalitní obraz, mám stejná práva jako se zařízením pořízeným od Nej.cz?

Ne, nejsme schopni garantovat kvalitu obrazu na zařízeních, která neprošla technickým schvalovacím režimem. Další detaily v předchozím odstavci.

 

Je možné naladěný set-top box libovolně propojovat s různými TV přijímači, aniž by se muselo opětovně ladit?

Ano, samozřejmě, stanice zůstávají naladěny v set-top boxu i po odpojení z elektrické sítě.

 

Pokud nezvládnu zapojit set-top box, můžu požádat Nej.cz o pomoc?

Ano, samozřejmě, zavolejte v provozních hodinách na pobočku Nej.cz, případně na naši zákaznickou linku 488 999 488 a domluvte si návštěvu našeho technika ve Vaší domácnosti.
 

Jde nahrávat na videorekordér jiný program, než sleduji přes set-top box?

Nelze. Každý televizor i videorekordér, pokud nemá připojený svůj vlastní set-top-box, nemůže přijímat digitální signál kabelové televize. Lze pouze současně na televizoru sledovat digitální programy a na videorekordér nahrávat analogové a nebo obráceně.

 

Proč kabelová televize vedle digitálního vysílání zachovává i analogové?

Některým našim zákazníkům zatím stačí rozsah analogové nabídky a o pořízení set-top boxu uvažují až později, např. při zájmu o jakoukoliv atraktivní digitální nabídku (HBO, Filmbox apod.). Zejména pro ně budeme i nadále distribuovat TV programy v analogové podobě, aby i na nejstarších televizorech mohli sledovat základní TV programy, jde tedy o vstřícný krok našim dlouholetým zákazníkům.

zpět

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl