Nej TELEVIZE - mix informací

Objednání TV služeb

Když si objednám nabídku Nej/NET TV Základ, co budu mít k dispozici?

 • Pokud si objednáte nabídku Nej Základ, budete mít k dispozici minimálně 50 TV programů v digitální/IPTV kvalitě a k tomu několik programů v původním analogovém formátu, který uměle vytváříme.

Musím si objednat nabídku Nej/NET Základ, abych si mohl objednat jakýkoliv doplňkový nebo výběrový balíček?

 • Ano, jakoukoliv doplňkovou službu lze objednat minimálně s nabídkou, ve které je obsažena služba Nej/NET TV Základ.

Mohu sledovat digitální TV/NET TV na více TV přijímačích v domácnosti?

 • Ano, je to možné. Širokou programovou TV nabídku, ať už digitální DVB-C televize nebo moderní NET TV, můžete sledovat na vícero zařízeních v rámci jedné domácnosti. Poplatek za poskytování TV služby je dle aktuálně platného ceníku služeb ve výši 50 Kč. Tento poplatek je násoben počtem zařízení (každé druhé a další v domácnosti, max. 4 na jedno odběrné místo), na kterých je TV služba aktivní.
 • K tomuto poplatku mohou být připočítány poplatky za samotné zařízení (set-top box, CA modul). Za určitých podmínek je možné obdržet některá zařízení do pronájmu bez poplatku - ZDARMA.

Jak si mohu službu objednat?

 • TV služby si můžete snadno objednat přímo na tomto webu v menu NET TV nebo TELEVIZE. Zároveň si můžete objednat volitelné či doplňkové balíčky a potřebná zařízení (set-top box,  modem, CA modul). Objednávat můžete také na zákaznické telefonní lince 488 999 488 nebo ve kterékoli pobočce Nej.cz.

Obecné informace k TV službám

Kolik stojí zřízení kabelové televize?

 • V případě, že poplatek byl již na odběrném místě uhrazen prvním odběratelem dané služby, zřizovací poplatek se opakovaně neplatí. V opačném případě, kdy přípojka pro danou službu nebyla v místě odběru služby dosud zřízena, platí zájemce o zřízení této služby poplatek dle skutečných nákladů. Konkrétní podmínky je nutné konzultovat přímo s Nej.cz
 

Mám aktikvní služby Nej TELEVIZE, musím i nadále platit televizní poplatky?

 • Ano. Poplatníkem televizního poplatku je podle zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích v platném znění fyzická osoba, která je vlastníkem televizního přijímače nebo jeho uživatelem, pokud není poplatníkem vlastník.
 

Jaké jsou další služby kabelové televize?

 • Mimo televizních služeb v digitálním formátu DVB-C Nej TELEVIZE a IPTV NET TV poskytujeme bezpečný, vysokorychlostní a neomezený Nej INTERNET a také telefonní služby Nej MOBIL, Nej TELEFON.

 

Do kdy bude funkční stávající Analogová nabídka?

 • Analogové vysílání bude v provozu nadále jako doprovodné k Digitálnímu vysílání DVB-C do odvolání, jelikož náklady na provoz tohoto typu vysílání každoročně rostou. S ohledem na vývoj technologií a akuální treny ve sledování uživateli televizních služeb již tento typ vysílání primárně nepodporujeme.

 

Musím při podepsání smlouvy koupit CA Modul nebo set-top box?

 • Ne, nemusíte. Zařízení převážně pronajímáme z důvodu zajištění bezproblémového chodu služby. V rámci pronájmu zařízení poskytujeme servis a případnou výměnu zařízení. Za určitých podmínek je možné obdržet zařízení do pronájmu bezúplatně, čili ZDARMA. Detailní informace jsou uvedeny v ceníku služeb.

 

Co musí splňovat TV přijímač, aby k němu mohl být připojen set-top box?

 • Jediným kritériem pro připojení set-top-boxu k Vašemu TV přijímači je minimálně audio-video vstup (AV) na televizoru.
 

Musí být ke každému televizoru samostatný set-top box?

 • Pro příjem digitálních programů v plném rozsahu je nutné použít správný typ digitálního zařízení (set-top box, případně CA Modul) pro každý TV přijímač. Kabelová televize zatím jako jediný distributor digitálních programů umožňuje současný příjem digitálního vysílání  (vybaveném CA Modulem, set-top boxem) a doprovodného (již bezplatného) analogového vysílání na 2., 3. televizoru.

 Kabelová televize šíří také rádia. Můžu je také přijímat?

 • Ano, příjem Analogových rádiových stanic z kabelové televize je možný z druhého výstupu účastnické zásuvky. Pro kvalitní přenos je nezbytný nejen kvalitní anténní kabel, ale také radiopřijímač s anténním vstupem IEC. Pro příjem Digitálních rádií je nutné použít set-top-box, přepnout jej do režimu „RADIO“ a propojit s audio aparaturou – radiopřijímačem, případně TV přijímačem. Rádia jsou k dispozici ke všem programovým nabídkám!

Je možné si objednat bezplatnou kontrolu koncového zařízení?

 • Ano, každý náš zákazník má nárok na kontrolu NAŠEHO koncového zařízení tj. zásuvka, set-top box, CA modul, kabely, modem, Wi-Fi router (nikoliv TV nebo PC), a to 1x ročně
 • Kontrola zahrnuje měření síly signálu a případné doladění programů a kontrolu našich zařízení, příp. výměnu vadného zařízení. Seřazení jednotlivých stanic dle přání klienta nespadá pod bezplatnou kontrolu funkčnosti sítě a zařízení.
 • Bezplatná kontrola není poskytována automaticky, je nutné si ji objednat na naší zákaznické lince 488 999 488, osobně či telefonicky na pobočce ve Vašem městě.

 

zpět

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl