Úvod Blog Znáte nejlepší internetové a kabelové televize z tuzemské nabídky?

Znáte nejlepší internetové a kabelové televize z tuzemské nabídky?

Rozhraní IPTV

Množství kabelových a internetových televizních kanálů je dnes obrovské. Které jsou ty nejlepší? Každý divák na tuto otázku odpoví jinak, protože závisí především na osobním vkusu.

Dávno jsou pryč časy, kdy televize nabízela dva kanály a celé široké rodiny se na ni chodily dívat společně. S moderní kabelovou a internetovou televizí si přijdou na své milovníci dokumentů, seriálů, sportu i filmů všech možných žánrů. Nechybí ani dětské televize či kanály, věnující se desítkám různých koníčků. Které patří u českých diváků k těm nejoblíbenějším?

Populární tuzemské kabelové televize: Stálice v nabídce

Velkou oblibu diváků si stabilně drží klasické české kanály, a to především díky rozmanitému vysílání. Televize Prima kromě hlavního kanálu nabízí i další, zaměřené na romantické, akční a komediální filmy, například Prima LOVE a Prima Cool. To samé platí i pro Novu se sesterskými Nova Cinema, Nova Action či Nova Gold.

Pozadu nezůstává ani Česká televize, jejíž vedlejší kanály se věnují zpravodajství, dětem, umění i sportu. Všechny zmíněné televize mají také vlastní filmovou a seriálovou produkci.

Kanály, zaměřené na koníčky

Milovníky sportu potěší populární Eurosport. Ti, kteří preferují hudební vysílání, ocení kanál MTV nebo české Óčko. Pokud máte rádi dechovku, bude se vám líbit například Šlágr TV.

Fanoušci historie naladí Viasat History, ti s vášní pro přírodu zase National Geographic. Cestovatelé najdou užitečné tipy například na Travel Channel. Kanálů, věnujících se koníčkům, je ale daleko víc. Najdete stanice zaměřené na rybaření, domácí mazlíčky, ruční práce, kutilství nebo umění.

Nejlepší IPTV a kabelovka

Znáte-li jiné jazyky, můžete sledovat také zahraniční vysílání (například BBC World).

Moderní internetové televize s přidanou hodnotou

Stále větší popularitě se dnes těší internetové televize. Na internetu najdete jak bezplatné online vysílání (například iVysílání České televize), tak i placené služby, nabízející oproti službám zdarma něco navíc. Jednou z nich je HBO, s níž za měsíční poplatek získáte přístup ke spoustě populárních filmů a seriálů různých žánrů ve vysokém rozlišení.

Plaťte jen za pořady, které vás opravdu baví

Pokud si místo kabelovky pořídíte IPTV (internetovou televizi, přenášenou po privátní IP síti), dostanete do rukou další výhody. IPTV funguje tak, že si například u nás zakoupíte kredit, který použijete na svoje oblíbené kanály. Nemusíte pak přepínat desítkami stanic, na něž se vůbec nedíváte. Navíc neutratíte ani korunu za obsah, který nesledujete.

Narozdíl od kabelové televize můžete IPTV kdykoliv zastavit, přetáčet a vracet se k již odvysílaným pořadům. Získáváte také přístup k online videotékám (např. HBO) a videopůjčovnám, v nichž najdete nejnovější hity filmového světa i seriály, které vás budou bavit.

Výběr kabelových a internetových stanic je opravdu pestrý, ačkoliv ty druhé pomalu začínají získávat navrch. Můžou za to široké možnosti interakce a obsáhlé videotéky, o kterých si kabelová televize může nechat jen zdát. Kabelovka však má stále své místo na trhu, a to především u milovníků tradiční televize a běžně dostupných kanálů.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl