Úvod Blog Znáte nejlepší internetové a kabelové televize z tuzemské nabídky?

Znáte nejlepší internetové a kabelové televize z tuzemské nabídky?

25.05.2020

Množství kabelových a internetových televizních kanálů je dnes obrovské. Které jsou ty nejlepší? Každý divák na tuto otázku odpoví jinak, protože závisí především na osobním vkusu.

Dávno jsou pryč časy, kdy televize nabízela dva kanály a celé široké rodiny se na ni chodily dívat společně. S moderní kabelovou a internetovou televizí si přijdou na své milovníci dokumentů, seriálů, sportu i filmů všech možných žánrů. Nechybí ani dětské televize či kanály, věnující se desítkám různých koníčků. Které patří u českých diváků k těm nejoblíbenějším?

Populární tuzemské kabelové televize: Stálice v nabídce

Velkou oblibu diváků si stabilně drží klasické české kanály, a to především díky rozmanitému vysílání. Televize Prima kromě hlavního kanálu nabízí i další, zaměřené na romantické, akční a komediální filmy, například Prima LOVE a Prima Cool. To samé platí i pro Novu se sesterskými Nova Cinema, Nova Action či Nova Gold.

Pozadu nezůstává ani Česká televize, jejíž vedlejší kanály se věnují zpravodajství, dětem, umění i sportu. Všechny zmíněné televize mají také vlastní filmovou a seriálovou produkci.

Kanály, zaměřené na koníčky

Milovníky sportu potěší populární Eurosport. Ti, kteří preferují hudební vysílání, ocení kanál MTV nebo české Óčko. Pokud máte rádi dechovku, bude se vám líbit například Šlágr TV.

Fanoušci historie naladí Viasat History, ti s vášní pro přírodu zase National Geographic. Cestovatelé najdou užitečné tipy například na Travel Channel. Kanálů, věnujících se koníčkům, je ale daleko víc. Najdete stanice zaměřené na rybaření, domácí mazlíčky, ruční práce, kutilství nebo umění.

Znáte-li jiné jazyky, můžete sledovat také zahraniční vysílání (například BBC World).

Moderní internetové televize s přidanou hodnotou

Stále větší popularitě se dnes těší internetové televize. Na internetu najdete jak bezplatné online vysílání (například iVysílání České televize), tak i placené služby, nabízející oproti službám zdarma něco navíc. Jednou z nich je HBO, s níž za měsíční poplatek získáte přístup ke spoustě populárních filmů a seriálů různých žánrů ve vysokém rozlišení.

Plaťte jen za pořady, které vás opravdu baví

Pokud si místo kabelovky pořídíte IPTV (internetovou televizi, přenášenou po privátní IP síti), dostanete do rukou další výhody. IPTV funguje tak, že si například u nás zakoupíte kredit, který použijete na svoje oblíbené kanály. Nemusíte pak přepínat desítkami stanic, na něž se vůbec nedíváte. Navíc neutratíte ani korunu za obsah, který nesledujete.

Narozdíl od kabelové televize můžete IPTV kdykoliv zastavit, přetáčet a vracet se k již odvysílaným pořadům. Získáváte také přístup k online videotékám (např. HBO) a videopůjčovnám, v nichž najdete nejnovější hity filmového světa i seriály, které vás budou bavit.

Výběr kabelových a internetových stanic je opravdu pestrý, ačkoliv ty druhé pomalu začínají získávat navrch. Můžou za to široké možnosti interakce a obsáhlé videotéky, o kterých si kabelová televize může nechat jen zdát. Kabelovka však má stále své místo na trhu, a to především u milovníků tradiční televize a běžně dostupných kanálů.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl