Úvod Blog Zjistěte, jak IP kamery ochrání nejen společenství vlastníků jednotek

Zjistěte, jak IP kamery ochrání nejen společenství vlastníků jednotek

Kamerová ochrana majetku

Přemýšlíte, jak co nejúčinněji chránit majetek ve správě SVJ (společenství vlastníků jednotek)? Funkční, a přitom cenově dostupnou variantou je systém IP kamer.

Díky kamerám můžete jednoduše monitorovat veškeré prostory patřící pod vaše společenství. Jak technologie funguje a jaké jsou její přínosy?

Co můžete monitorovat

IP kamery ochrání celé bytové či panelové domy včetně jejich okolí, garáží, parkovišť a ostatních budov či prostranství.

V případě SVJ se kamery nejčastěji instalují do společných prostor domů, do výtahů a jejich blízkosti, ke vchodům či na venkovní fasády. Využijete je i v nebytových prostorech, jako jsou například vchody ke sklepům, kolárny nebo kočárkárny. Záleží na potřebách vašeho společenství.

Přístup k IP kamerám a jejich výhody

K IP kamerám se dostanete jednoduše přes internet, kdykoliv a odkudkoliv. Určíte, kteří lidé k nim budou mít přístup a ti se ke kamerám pohodlně připojí z telefonu, tabletu i počítače.

Přístup ke kamerám a výhody

Další velkou výhodou IP kamer je vysoká kvalita pořizovaného záznamu. Ten lze podrobněji analyzovat, což nebylo u analogových kamer prakticky možné. Celý kamerový systém navíc kdykoliv snadno rozšíříte o další prvky.

Co kamery přináší společenství vlastníků

Kamerový systém pomáhá snižovat vandalismu dotýkající se jak fasád budov, tak i vnitřních prostor jednotlivých domů. Obyvatelé se díky nim cítí bezpečněji a celé společenství se lépe brání ničení a vykrádání bytů, kočárkáren, sklepů a dalšího majetku.

Kamerový systém napomáhá snižovat výdaje za opravy a údržbu související s útoky zlodějů či vandalů. Dokáže nahradit přítomnost klasické ochranky, čímž šetříte i náklady, které by šly do kapsy bezpečnostní agentuře.

Instalace kamerového systému a co vše služba zahrnuje

O návrh systému a jeho instalaci se postarají odborníci z Nej.cz. Proběhne tak, aby se kamery v záznamu vzájemně kryly. Kamery fungují ve dne v noci, takže máte neustálý přehled o dění v budovách i v jejich okolí. Obyvatelé se cítí v bezpečí a v případě trestného činu získá společenství potenciální důkazní materiál.

Ochrana před zloději

Kamerový záznam je uchováván u Nej.cz (jakožto poskytovatele služby) nejméně po dobu 10 dní, a tak máte dostatek času na jeho následnou analýzu. V případě potřeby se Nej.cz postará i o dlouhodobější archivaci nebo předání policii.

Nej.cz vám pomůže také s registrací u Úřadu pro ochranu osobních údajů a s nastavením celého systému v souladu s GDPR. Systém navrhne na míru vašemu společenství, instaluje kamery a další infrastrukturu a zaškolí obsluhu kamer, takže se obejdete i bez odborných IT znalostí. V ceně (ve formě měsíčního poplatku) máte i pravidelnou údržbu, záruční a pozáruční servis. Odpadnou vám tak vysoké vstupní poplatky za drahé vybavení, servery, programy na správu kamer a podobně. Platíte pouze za počet kamer, které navíc po určité době dostanete nové.

Kamerový systém v rukou společenství vlastníků je účinným prvkem ochrany majetku před krádežemi a vandaly. Zajistí, aby se lidé ve svých bytech cítili bezpečně a do budov nevstupovali nezvaní hosté. Instalace kamer je jednoduchá; vy potřebujete jen internetové připojení pro sledování kamer.

 


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl