Úvod Blog Zjistěte, jak IP kamery ochrání nejen společenství vlastníků jednotek

Zjistěte, jak IP kamery ochrání nejen společenství vlastníků jednotek

15.06.2020

Přemýšlíte, jak co nejúčinněji chránit majetek ve správě SVJ (společenství vlastníků jednotek)? Funkční, a přitom cenově dostupnou variantou je systém IP kamer.

Díky kamerám můžete jednoduše monitorovat veškeré prostory patřící pod vaše společenství. Jak technologie funguje a jaké jsou její přínosy?

Co můžete monitorovat

IP kamery ochrání celé bytové či panelové domy včetně jejich okolí, garáží, parkovišť a ostatních budov či prostranství.

V případě SVJ se kamery nejčastěji instalují do společných prostor domů, do výtahů a jejich blízkosti, ke vchodům či na venkovní fasády. Využijete je i v nebytových prostorech, jako jsou například vchody ke sklepům, kolárny nebo kočárkárny. Záleží na potřebách vašeho společenství.

Přístup k IP kamerám a jejich výhody

K IP kamerám se dostanete jednoduše přes internet, kdykoliv a odkudkoliv. Určíte, kteří lidé k nim budou mít přístup a ti se ke kamerám pohodlně připojí z telefonu, tabletu i počítače.

Další velkou výhodou IP kamer je vysoká kvalita pořizovaného záznamu. Ten lze podrobněji analyzovat, což nebylo u analogových kamer prakticky možné. Celý kamerový systém navíc kdykoliv snadno rozšíříte o další prvky.

Co kamery přináší společenství vlastníků

Kamerový systém pomáhá snižovat vandalismu dotýkající se jak fasád budov, tak i vnitřních prostor jednotlivých domů. Obyvatelé se díky nim cítí bezpečněji a celé společenství se lépe brání ničení a vykrádání bytů, kočárkáren, sklepů a dalšího majetku.

Kamerový systém napomáhá snižovat výdaje za opravy a údržbu související s útoky zlodějů či vandalů. Dokáže nahradit přítomnost klasické ochranky, čímž šetříte i náklady, které by šly do kapsy bezpečnostní agentuře.

Instalace kamerového systému a co vše služba zahrnuje

O návrh systému a jeho instalaci se postarají odborníci z Nej.cz. Proběhne tak, aby se kamery v záznamu vzájemně kryly. Kamery fungují ve dne v noci, takže máte neustálý přehled o dění v budovách i v jejich okolí. Obyvatelé se cítí v bezpečí a v případě trestného činu získá společenství potenciální důkazní materiál.

Kamerový záznam je uchováván u Nej.cz (jakožto poskytovatele služby) nejméně po dobu 10 dní, a tak máte dostatek času na jeho následnou analýzu. V případě potřeby se Nej.cz postará i o dlouhodobější archivaci nebo předání policii.

Nej.cz vám pomůže také s registrací u Úřadu pro ochranu osobních údajů a s nastavením celého systému v souladu s GDPR. Systém navrhne na míru vašemu společenství, instaluje kamery a další infrastrukturu a zaškolí obsluhu kamer, takže se obejdete i bez odborných IT znalostí. V ceně (ve formě měsíčního poplatku) máte i pravidelnou údržbu, záruční a pozáruční servis. Odpadnou vám tak vysoké vstupní poplatky za drahé vybavení, servery, programy na správu kamer a podobně. Platíte pouze za počet kamer, které navíc po určité době dostanete nové.

Kamerový systém v rukou společenství vlastníků je účinným prvkem ochrany majetku před krádežemi a vandaly. Zajistí, aby se lidé ve svých bytech cítili bezpečně a do budov nevstupovali nezvaní hosté. Instalace kamer je jednoduchá; vy potřebujete jen internetové připojení pro sledování kamer.

 

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl