Úvod Blog Nej.cz opět zlepšuje své služby: Tentokrát investicí do páteřní sítě

Nej.cz opět zlepšuje své služby: Tentokrát investicí do páteřní sítě

17.08.2020

Společnost Nej.cz pustila do dalšího zrychlování internetového připojení a investovala do nových technologií. Jako jeden z prvních operátorů a poskytovatelů internetu na trhu také postupně přechází na 100Gbit páteřní linky, které umožňují dosáhnout opravdu rychlého připojení k internetu.

Moderní páteřní síť musí být stabilní, vzájemně propojená a správně nastavená. A právě investice do této klíčové infrastruktury vede ke zvyšování rychlosti internetu v domácnostech i ve firmách.

Proč je páteřní síť tak důležitá?

Páteřní síť je určujícím faktorem rychlosti připojení koncových uživatelů. Její kvalitu ovlivňují síťové prvky (routery, switche a další) i kabeláž (používá se vysokorychlostní optika). Na kvalitě páteřní sítě závisí úroveň veškerých služeb, stabilita připojení a další parametry.

K čemu se hodí rychlý internet?

vysokorychlostním internetem si užijete všechny online služby ve špičkové kvalitě a bez přerušování. Díky němu budete moci sledovat videa nebo vaši IPTV v rozlišení Full HD i 4K. Jste-li fanoušky online her, nastane konec otravnému sekání a lagu.

Díky rychlému připojení můžete také stahovat velké objemy dat bleskovou rychlostí. Pokud ve vaší domácnosti surfuje více lidí najednou, ani si nevšimnete, že jsou připojeni i ostatní. Dokoupením vhodného hardwaru si můžete doma postavit třeba vlastní cloudové úložiště či webový server.

Investicí do páteřní sítě Nej.cz opět zkvalitňuje své služby pro zákazníky. Tyto kroky vedou k dalšímu zvýšení rychlosti internetu a zlepšení stability připojení.

© 2023 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl