Úvod Blog Nej.cz opět zlepšuje své služby: Tentokrát investicí do páteřní sítě

Nej.cz opět zlepšuje své služby: Tentokrát investicí do páteřní sítě

Internetové připojení

Společnost Nej.cz pustila do dalšího zrychlování internetového připojení a investovala do nových technologií. Jako jeden z prvních operátorů a poskytovatelů internetu na trhu také postupně přechází na 100Gbit páteřní linky, které umožňují dosáhnout opravdu rychlého připojení k internetu.

Moderní páteřní síť musí být stabilní, vzájemně propojená a správně nastavená. A právě investice do této klíčové infrastruktury vede ke zvyšování rychlosti internetu v domácnostech i ve firmách.

Proč je páteřní síť tak důležitá?

Páteřní síť je určujícím faktorem rychlosti připojení koncových uživatelů. Její kvalitu ovlivňují síťové prvky (routery, switche a další) i kabeláž (používá se vysokorychlostní optika). Na kvalitě páteřní sítě závisí úroveň veškerých služeb, stabilita připojení a další parametry.

K čemu se hodí rychlý internet?

vysokorychlostním internetem si užijete všechny online služby ve špičkové kvalitě a bez přerušování. Díky němu budete moci sledovat videa nebo vaši IPTV v rozlišení Full HD i 4K. Jste-li fanoušky online her, nastane konec otravnému sekání a lagu.

Díky rychlému připojení můžete také stahovat velké objemy dat bleskovou rychlostí. Pokud ve vaší domácnosti surfuje více lidí najednou, ani si nevšimnete, že jsou připojeni i ostatní. Dokoupením vhodného hardwaru si můžete doma postavit třeba vlastní cloudové úložiště či webový server.

Investicí do páteřní sítě Nej.cz opět zkvalitňuje své služby pro zákazníky. Tyto kroky vedou k dalšímu zvýšení rychlosti internetu a zlepšení stability připojení.


Mohlo by vás zajímat

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo
10. 10. 2023

Jak změnit heslo na Wi-Fi aneb usnadněte život sobě i všem okolo

Když si pořídíte nový router, většinou budete mít od jeho výrobce automaticky přednastavené heslo Wi-Fi. Bývá sice bezpečné, ale na druhou stranou komplikované a těžko zapamatovatelné. Ukážeme vám tedy, jak heslo domácí Wi-Fi změnit na vlastní....

Přečíst celý článek

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?
14. 9. 2023

Jak zjistit, která rychlost internetu je ideální pro vaši domácnost?

Když si domů pořizujete internetové připojení, měli byste kromě řady jiných faktorů dobře zvážit také jeho rychlost. Díky tomu se vám nestane, že rychlost vybraného tarifu nebude stačit vašim potřebám, nebo že ji naopak vůbec...

Přečíst celý článek

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu
17. 8. 2023

Návod: Jak správně měřit rychlost internetu

Věděli jste, že změřit rychlost internetu zvládne během chvilky i laik? Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat, abyste naměřili správné hodnoty. Poradíme vám také, které online nástroje k testu internetové rychlosti využít. Je možné, že jste doposud nepotřebovali rychlost internetu změřit. Jeden ale nikdy...

Přečíst celý článek

© 2024 O2 Czech republic a.s.
Technické řešení Beneš & Michl