Úvod Blog Zjistěte, jak IP kamery ochrání nejen společenství vlastníků jednotek

Aktuálně

Aktuálně

Přemýšlíte, jak co nejúčinněji chránit majetek ve správě SVJ (společenství vlastníků jednotek)? Funkční, a přitom cenově dostupnou variantou je systém IP kamer.

Díky kamerám můžete jednoduše monitorovat veškeré prostory patřící pod vaše společenství. Jak technologie funguje a jaké jsou její přínosy?

Co můžete monitorovat

IP kamery ochrání celé bytové či panelové domy včetně jejich okolí, garáží, parkovišť a ostatních budov či prostranství.

V případě SVJ se kamery nejčastěji instalují do společných prostor domů, do výtahů a jejich blízkosti, ke vchodům či na venkovní fasády. Využijete je i v nebytových prostorech, jako jsou například vchody ke sklepům, kolárny nebo kočárkárny. Záleží na potřebách vašeho společenství.

Přístup k IP kamerám a jejich výhody

K IP kamerám se dostanete jednoduše přes internet, kdykoliv a odkudkoliv. Určíte, kteří lidé k nim budou mít přístup a ti se ke kamerám pohodlně připojí z telefonu, tabletu i počítače.

Další velkou výhodou IP kamer je vysoká kvalita pořizovaného záznamu. Ten lze podrobněji analyzovat, což nebylo u analogových kamer prakticky možné. Celý kamerový systém navíc kdykoliv snadno rozšíříte o další prvky.

Co kamery přináší společenství vlastníků

Kamerový systém pomáhá snižovat vandalismu dotýkající se jak fasád budov, tak i vnitřních prostor jednotlivých domů. Obyvatelé se díky nim cítí bezpečněji a celé společenství se lépe brání ničení a vykrádání bytů, kočárkáren, sklepů a dalšího majetku.

Kamerový systém napomáhá snižovat výdaje za opravy a údržbu související s útoky zlodějů či vandalů. Dokáže nahradit přítomnost klasické ochranky, čímž šetříte i náklady, které by šly do kapsy bezpečnostní agentuře.

Instalace kamerového systému a co vše služba zahrnuje

O návrh systému a jeho instalaci se postarají odborníci z Nej.cz. Proběhne tak, aby se kamery v záznamu vzájemně kryly. Kamery fungují ve dne v noci, takže máte neustálý přehled o dění v budovách i v jejich okolí. Obyvatelé se cítí v bezpečí a v případě trestného činu získá společenství potenciální důkazní materiál.

Kamerový záznam je uchováván u Nej.cz (jakožto poskytovatele služby) nejméně po dobu 10 dní, a tak máte dostatek času na jeho následnou analýzu. V případě potřeby se Nej.cz postará i o dlouhodobější archivaci nebo předání policii.

Nej.cz vám pomůže také s registrací u Úřadu pro ochranu osobních údajů a s nastavením celého systému v souladu s GDPR. Systém navrhne na míru vašemu společenství, instaluje kamery a další infrastrukturu a zaškolí obsluhu kamer, takže se obejdete i bez odborných IT znalostí. V ceně (ve formě měsíčního poplatku) máte i pravidelnou údržbu, záruční a pozáruční servis. Odpadnou vám tak vysoké vstupní poplatky za drahé vybavení, servery, programy na správu kamer a podobně. Platíte pouze za počet kamer, které navíc po určité době dostanete nové.

Kamerový systém v rukou společenství vlastníků je účinným prvkem ochrany majetku před krádežemi a vandaly. Zajistí, aby se lidé ve svých bytech cítili bezpečně a do budov nevstupovali nezvaní hosté. Instalace kamer je jednoduchá; vy potřebujete jen internetové připojení pro sledování kamer.

 

Potřebujete poradit?

Nechte nám tu své číslo, zavoláme vám zpět

© 2021 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl