Úvod Blog Červnový historický film v NejTV – Colette: Příběh vášně | Nej.cz

Aktuálně

Aktuálně

Tip na červnový historický film v NejTV? Sledujte Colette: Příběh vášně

Máte rádi životopisné filmy s nádechem starých časů? Tak si 18. června od 20:15 hodin na kanále JOJ Cinema nalaďte historické drama Colette: Příběh vášně. O životě které významné osobnosti film vypráví, proč stojí za to jej vidět a na jakém kanále jej naladíte?

Film Colette: Příběh vášně, vypráví silný životní příběh nekonvenční ženy Sidonie-Gabrielle Colette. Podkladem filmu se staly skutečné historické události a v hlavní roli mladičké hrdinky září Keira Knightley. Jaký příběh film skrývá?

Colette: Silná a výjimečná žena

Historické drama z roku 2018 popisuje skutečný život mladičké Sidonie-Gabrielle Colette (Keira Knightley), francouzské literární osobnosti z přelomu 19. a 20. století. Colette, původně prostá venkovská dívka, se díky svatbě s mnohem starším pařížským literátem Willym (Dominic West) dostává mezi francouzskou smetánku, poznává úplně nový život a zažívá také manželovo bohémství.

Veselé a inspirativní pařížské prostředí přivede Colette k nápadu napsat románovou sérii o dívce Claudine, kterou ale publikuje pod manželovým jménem. Její romány si rychle získají oblibu mladých francouzských žen, čímž se z jejího manžela stane známý a oceňovaný autor. Colette i Willy jsou všude vítáni a stávají se z nich opravdové celebrity. Colette se ale postupem času začíná cítit nedoceněná: chybí jí uznání za její práci, za niž je neprávem oceňován její muž.

Přichází temné časy

Vztah Collette a Willyho se postupně začíná hroutit kvůli Willyho aférám a Collettinu rostoucímu zájmu o ženy. Willy si ale svou nadanou manželku chce udržet za každou cenu. Rozpadne se jejich vztah? A přizná se Colette k autorství úspěšné série? To zjistíte v tomto lehce feministicky pojatém filmu. Naladíte jej v NejTV, v úterý 18. června ve 20:15 hodin na kanále JOJ Cinema.

V červnu se s NejTV vrhnete do víru vášnivé Paříže za časů minulých. 18. června od 20:15 hodin vás na kanále JOJ Cinema čeká historické životopisné drama Colette: Příběh vášně, inspirované skutečným životním příběhem pařížského bohéma a jeho nadané ženy. Nalaďte si tento film a nechte se unést emocemi.

Potřebujete poradit?

Nechte nám tu své číslo, zavoláme vám zpět

© 2021 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl