Úvod Aktuálně Profil společnosti

Profil společnosti

Síť provozovatele veřejných telekomunikačních sítí Nej.cz s.r.o., vlastněná zahraniční mateřskou společností, vznikla sloučením firem BKS Capital Partners a.s. a Kabelové Televize Přerov a.s. Investiční skupina BKS Cable započala své obchodní aktivity na českém trhu v roce 2008, kdy investovala do koupě tří lokálních kabelových společností: firmy Telto z Prachatic, HBTV z Havlíčkova Brodu a Amos z Tanvaldu. V dubnu téhož roku získala skupina další společnosti Sater, RTV5 z Břeclavi a KTVM z Velkého Meziříčí. Následovaly další akvizice na českém trhu, především koupě Kabelové televize Třinec a Kabelové televize Přerov dokončené v prosinci roku 2010, na základě kterých došlo k výraznému posílení pokrytí regionů České republiky sítí služeb Nej.cz. Jejími klienty jsou mimo fyzických osob také větší společnosti…

Hlavním cílem firmy je poskytovat zákazníkům kvalitní digitální služby kabelové televize, internetu a hlasové služby. Nej.cz s.r.o. nabízí své služby ve více než 70 obcích a vysílá pestrou paletu více než 100 různých českých i zahraničních televizních programů, z nichž vysílá téměř jednu třetinu v HD rozlišení. Součástí nabídky je od června roku 2010 možnost odběru televizních kanálů v celé řadě formátů. Kromě terestrických digitálních multiplexů DVB-T má ve své kabelové síti standardní kabelový formát DVB-C a od podzimu roku 2015 rovněž i IPTV formát umožňující sledování TV s časovými funkcemi. Kromě výše zmíněných udržuje Nej.cz v síti i původní analogový signál pro druhé a další televize v domácnosti. Samozřejmostí je v digitalizovaných lokalitách nabídka připojení k vysokorychlostnímu internetu rychlostmi až do 120 Mb/s podpořenému optickou sítí a nabídka pevné telefonní linky. V roce 2013 se společnost stala také virtuálním mobilním operátorem a přináší tak svým zákazníkům komplexní nabídku služeb pro všechny členy domácnosti. V průběhu realizace obchodních cílů na českém trhu síť Nej.cz vytrvale investuje do technologie převzatých kabelových sítí tak, aby v maximálním počtu lokalit, kde síť Nej.cz provozuje své služby, bylo možno zákazníkům nabídnout plnohodnotné moderní digitální služby. Procesu digitalizace a zvýšení kvality přenosu televizního a internetového přenosu věnuje společnost každý rok nemalé investiční prostředky. Digitální vysílání bylo v roce 2010 nově zprovozněno ve více než 15 městech České republiky. Poskytování služeb a klientská obsluha je podpořena mimo jiné lokálními pobočkami, jejichž počet byl v průběhu roku 2015 navýšen, což přispělo k ještě většímu komfortu klientů.

V současnosti síť Nej.cz poskytuje své služby více než 70 tisícům zákazníkům kabelové televize, 33 tisícům odběratelů internetového připojení a 9 tisícům připojených pevných telefonních linek.

©2015-2019 Nej.cz. Všechna práva vyhrazena.
Technické řešení Beneš & Michl