Úvod Blog Několik tipů, jak vybrat nejlepší internetové připojení pro svoji firmu

Aktuálně

Aktuálně

Bez internetu se už dnes neobejde žádná firma. Výběr vhodné služby ale není vždy snadný a konečné rozhodnutí záleží na řadě faktorů.

Mezi důležité parametry patří například rychlost připojení (download i upload), nabídka služeb konkrétního providera i to, zda poskytne dostatečné zázemí a podporu v případě problémů. Otázek při rozhodování je ale daleko víc.

Kritéria při výběru internetového připojení

Při volbě poskytovatele internetu se zamyslete nad těmito otázkami: kolik máte ve firmě počítačů, které jsou připojené k internetu? Kolik lidí je používá a jakým způsobem? Jaké objemy dat stahujete, a naopak posíláte ven?

Je velký rozdíl mezi výrobní halou s jedním počítačem, na němž pracovník hodinu denně kontroluje e-maily, a mezi administrativně zaměřenou firmou se sto zaměstnanci, neustále připojenými k internetu. Důležitým faktorem je také míra agregace, která říká, kolik uživatelů sdílí přenosovou kapacitu.

Zajímejte se i o to, zda má konkrétní poskytovatel dostatečně pokrytou vaši oblast. Můžete narazit na přívětivou nabídku, ale jestliže se v případě problémů nedovoláte na podporu nebo začnou váš problém řešit až za několik dní, poohlédněte se raději jinde. Výběrem poskytovatele s dostatkem poboček ve vašem kraji získáváte jistotu, že máte v případě problémů pomoc po ruce.

Víte, že…?
NEJ.cz má po celé České republice rozmístěných více než 20 poboček. Díky tomu vám v případě jakýchkoliv komplikací dorazí technik společnosti během krátkého času.

Technologie a doplňkové služby

Jakmile se rozhodnete pro konkrétního poskytovatele, pozorně si prostudujte jeho nabídku. Máte-li vlastní IT oddělení, poraďte se s ním a vyhodnoťte, jak velký balíček služeb reálně potřebujete. Mezi doplňkové služby, které by vás mohly zajímat, patří například statická IP adresa, VoIP (internetová telefonie) a další.

Na webu zvoleného providera také zapátrejte po tom, jaké technologie používá. Dnes je standardem vysokorychlostní optická síť a připojení může bez problému dosahovat vyšších stovek Mb/s. Rozmyslete si také, zda chcete raději Wi-Fi připojení nebo preferujete pevný internet (např. xDSL).

Cena řešení

Po zhodnocení všech kritérií a potřeb firmy vás bude zajímat i cena. Ta by však neměla být důležitějším faktorem, než kvalita připojení a zákaznického servisu. Budete-li na internetu šetřit, může vás to ve výsledku stát daleko víc, než o dražší služby kvalitního providera (například kvůli častým výpadkům, nedostatečné podpoře v případě poruchy apod.).

Jakmile se při výběru internetu zorientujete ve zmíněných faktorech, dokážete zvolit nejvhodnějšího poskytovatele pro vaši firmu, jenž vám dodá v požadované kvalitě přesně ty služby, které potřebujete.

Potřebujete poradit?

Nechte nám tu své číslo, zavoláme vám zpět

© 2021 Nej.cz
Technické řešení Beneš & Michl